h.

h.

Eksperymentalny projekt teatralny łączący w sobie elementy teatru dramatycznego, baletu, muzyki klasycznej i internetowego soundscape’u oraz video. Spektakl rozgrywa się w kameralnej przestrzeni szkolnej klasy, w której opowiadana jest historia dwojga młodych ludzi dotkniętych cyberbullyingiem i hejtem w internecie. Mowa nienawiści rozpowszechniona w sieci, nieustanne ocenianie siebie nawzajem, walka o kolejne lajki i wzrastającą popularność mają bezpośredni, często destrukcyjny wpływ na życie młodych ludzi.
h. obrazuje mechanizmy kształtowania się hejtu w sieci, czerpiąc inspirację m.in. z autentycznych wpisów i komentarzy zamieszczanych na portalach społecznościowych. Muzyczną kanwą, na której utkana jest bolesna historia młodych ludzi, staje się pieśń Franza Schuberta Śmierć i dziewczyna, poddawana procesualnym przekształceniom i dekonstrukcji

Prapremiera spektaklu h. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 9 w Poznaniu. Kolejne spektakle prezentowane będą w szkołach Poznania i okolic.

Spektakl przeznaczony jest dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

obsada Angelika Mierzwa, Julia Korbańska, Michał Kurek, Olaf Przybytniak

 

W nagraniu udział wzięli:

Julia Mech (mezzosopran), Olena Skrok (fortepian)

Maciej Piórkowski (I skrzypce), Bartłomiej Skrobohaty (II skrzypce), Aleksandra Gorgol (altówka), Jan Lisowski (wiolonczela), Kacper Bardzki (kontrabas)

 

wideo Ośko / Bogunia

konsultacje pedagogiczne Małgorzata Floraszek

konsultacja choreograficzna Robert Bondara

koordynacja projektu Katarzyna Madejska

 

W spektaklu wykorzystane są fragmenty tekstu Marcina Teodrczyka BlackPink nagrodzonego w 30. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.
Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Więcej informacji na stronie: www.dorman.e-teatr.pl

making of

trailer

Realizatorzy

Powrót do góry