Borys Natalia

Natalia Borys

Urodziła się w r. 1994, pochodzi z Popielewa w województwie wielkopolskim. W 2019 roku uzyskała dyplom magisterski w Pracowni Ubioru Unikatowego, realizując kolekcję Ukryte – Zakryte. Licencjacką kolekcję Pattern dla formy, forma dla patternu realizowała we współpracy z firmą Solar, co zaowocowało rocznym stażem w firmie. Aneks do dyplomu wykonała w Pracowni Zjawisk Teatralnych, prezentowany był m.in. w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Swoje realizacje prezentowała m.in. na: Międzynarodowym Festiwalu Fama w Świnoujściu (2016), Międzynarodowym Biennale Akcesoriów w Radomiu (2018), Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie w Lublinie (2018).

Współtwórczyni kostiumów do zwycięskich spektakli konkursu Scena Debiutów w Teatrze Nowym w Poznaniu: Przesilenie w reżyserii Anny Gryszkówny i O szczytach rozpaczy i uśmiechu stewardessy w reżyserii Agaty Baumgart (2016). Projektowała scenografię i kostiumy do spektakli: Widzowie w reżyserii Beniamina Bukowskiego w Studium Aktorskim STA (2017), Wieczory ateńskie w reżyserii Piotra Kaźmierczaka w Akademii Muzycznej w Poznaniu (2017), Mazagan. Miasto w reżyserii Beniamina Bukowskiego w Teatrze Żydowskim w Krakowie (2018). W roku 2019 projektowała kostiumy do spektaklu Sami w reżyserii Katarzyny Dworak i Pawła Wolaka w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Powrót do góry