Kalendarium

19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Franck Chastrusse
reżyseria
Karolina Sofulak
scenografia i reżyseria świateł
Charles Edwards
kostiumy
Sue Willmington
choreografia i ruch sceniczny
Jarosław Staniek
współpraca
Katarzyna Zielonka
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Faust
Paul Gaugler
Marguerite
Monika Mych-Nowicka
Siebel
Magdalena Wilczyńska-Goś
Mephisto
Wojciech Śmiłek
Valentin
Michał Partyka
Marthe
Julia Mech
Wagner
Jaromir Trafankowski
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Franck Chastrusse
reżyseria
Karolina Sofulak
scenografia i reżyseria świateł
Charles Edwards
kostiumy
Sue Willmington
choreografia i ruch sceniczny
Jarosław Staniek
współpraca
Katarzyna Zielonka
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Faust
Piotr Friebe
Marguerite
Ilona Krzywicka
Siebel
Galina Kuklina
Mephisto
Rafał Korpik
Valentin
Stanisław Kuflyuk
Marthe
Julia Mech
Wagner
Damian Konieczek
19:00  
scena duża
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Franck Chastrusse
reżyseria
Karolina Sofulak
scenografia i reżyseria świateł
Charles Edwards
kostiumy
Sue Willmington
choreografia i ruch sceniczny
Jarosław Staniek
współpraca
Katarzyna Zielonka
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Faust
Paul Gaugler
Marguerite
Monika Mych-Nowicka
Siebel
Magdalena Wilczyńska-Goś
Mephisto
Wojciech Śmiłek
Valentin
Michał Partyka
Marthe
Julia Mech
Wagner
Jaromir Trafankowski
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Katarzyna Tomala-Jedynak
choreografia
Tomasz Kajdański
scenografia
Dorin Gal
projekcje video
Lieve Vanderschaeve

Obsada

Karenina
Asuka Horiuchi
Wroński
Mateusz Sierant
Karenin
Andrzej Płatek
Kitty
Diana Cristescu
Lewin
Taras Szczerbań
Obłoński
Viktor Davydiuk
Trewskaja
Natalia Trafankowska
Mama Wrońskiego
Beata Macioszczyk
Dolly
Daria Ozga
Służąca
Neline Theron
Szczerbacka
Dominika Babiarz
Szczerbacki
Jakub Starzycki
Romeo
Hayato Nishijima
Julia
Saeka Shirai
duet wokalny
Monika Mych-Nowicka
duet wokalny
Piotr Friebe
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Katarzyna Tomala-Jedynak
choreografia
Tomasz Kajdański
scenografia
Dorin Gal
projekcje video
Lieve Vanderschaeve

Obsada

Karenina
Marika Kucza
Wroński
Angelos Antoniou
Karenin
Andrzej Płatek
Kitty
Silvia Simeone
Lewin
Gal Trobentar Žagar
Obłoński
Viktor Davydiuk
Trewskaja
Natalia Trafankowska
Mama Wrońskiego
Beata Macioszczyk
Dolly
Daria Ozga
Służąca
Neline Theron
Szczerbacka
Dominika Babiarz
Szczerbacki
Krystian Augustyn
Romeo
Koichi Kamino
Julia
Risako Seki
duet wokalny
Monika Mych-Nowicka
duet wokalny
Piotr Friebe
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Katarzyna Tomala-Jedynak
choreografia
Tomasz Kajdański
scenografia
Dorin Gal
projekcje video
Lieve Vanderschaeve

Obsada

Karenina
Asuka Horiuchi
Wroński
Mateusz Sierant
Karenin
Andrzej Płatek
Kitty
Risako Seki
Lewin
Arkadiusz Gumny
Obłoński
Viktor Davydiuk
Trewskaja
Natalia Trafankowska
Mama Wrońskiego
Beata Macioszczyk
Dolly
Daria Ozga
Służąca
Neline Theron
Szczerbacka
Dominika Babiarz
Szczerbacki
Jakub Starzycki
Romeo
Hayato Nishijima
Julia
Saeka Shirai
duet wokalny
Monika Mych-Nowicka
duet wokalny
Piotr Friebe
18:00  
scena duża
19:00  
scena duża
premiera

Anhelli

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Grzegorz Wierus
reżyseria, projekcje i reżyseria świateł
Margo Zālīte
scenografia i reżyseria świateł
Dorota Karolczak
współkreacja reżyserii świateł
Wiktor Kuźma
ruch sceniczny
Agnieszka Wolna-Bartosik
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
kierownictwo chóru dziecięcego
Michał Sergiusz Mierzejewski
współpraca muzyczna
Maciej Koczur
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Anhelli
Jan Jakub Monowid
Shaman
Jaromir Trafankowski
Ellenai
Joanna Freszel
Man on skis
Marek Szymański
Bird I
Aleksandra Pokora
Bird II
Lucyna Białas
Bird III
Barbara Gutaj-Monowid
Old Man
Michał Korzeniowski
Old Man (tancerz)
Taras Szczerbań
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Grzegorz Wierus
reżyseria, projekcje i reżyseria świateł
Margo Zālīte
scenografia i reżyseria świateł
Dorota Karolczak
współkreacja reżyserii świateł
Wiktor Kuźma
ruch sceniczny
Agnieszka Wolna-Bartosik
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
kierownictwo chóru dziecięcego
Michał Sergiusz Mierzejewski
współpraca muzyczna
Maciej Koczur
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Anhelli
Jan Jakub Monowid
Shaman
Jaromir Trafankowski
Ellenai
Joanna Freszel
Man on skis
Marek Szymański
Bird I
Aleksandra Pokora
Bird II
Lucyna Białas
Bird III
Barbara Gutaj-Monowid
Old Man
Michał Korzeniowski
Old Man (tancerz)
Taras Szczerbań
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Chikara Imamura
reżyseria
Marek Weiss
scenografia i reżyseria świateł
Paweł Dobrzycki
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Dariusz Machej
Zuzanna
Barbara Gutaj-Monowid
Hrabia
Jerzy Mechliński
Hrabina
Roma Jakubowska-Handke
Cherubin
Galina Kuklina
Bartolo
Damian Konieczek
Marcelina
Julia Mech
Basilio
Bartłomiej Szczeszek
Don Curzio
Karol Bochański
Barbarina
Lucyna Białas
Antonio
Rafał Korpik
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Chikara Imamura
reżyseria
Marek Weiss
scenografia i reżyseria świateł
Paweł Dobrzycki
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Dariusz Machej
Zuzanna
Natalia Puczniewska-Braun
Hrabia
Robert Gierlach
Hrabina
Monika Mych-Nowicka
Cherubin
Magdalena Wilczyńska-Goś
Bartolo
Damian Konieczek
Marcelina
Julia Mech
Basilio
Bartłomiej Szczeszek
Don Curzio
Karol Bochański
Barbarina
Lucyna Białas
Antonio
Rafał Korpik
11:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Dobra Wróżka / Służąca
Asuka Horiuchi
Książe / Służący
Mateusz Sierant
Drosselmeyer
Andrzej Płatek
Lalka
Saeka Shirai
Pajac
Hayato Nishijima
Pan Radca
Taras Szczerbań
Pani Radczyni
Beata Macioszczyk
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Dobra Wróżka / Służąca
Marika Kucza
Książe / Służący
Angelos Antoniou
Drosselmeyer
Taras Szczerbań
Lalka
Risako Seki
Pajac
Koichi Kamino
Pan Radca
Andrzej Płatek
Pani Radczyni
Beata Macioszczyk
17:30  
scena duża
20:30  
scena duża
11:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
11:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
11:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
11:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownctwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
11:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Aleksander Gref
inscenizacja i choreografia
Sławomir Woźniak
scenografia
Grzegorz Jaśniak
kostiumy
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
16:00  
scena duża
18:00  
scena duża
19:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Tadeusz Kozłowski

Obsada

sopran
Magdalena Nowacka
sopran
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
mezzosopran
Magdalena Wilczyńska-Goś
tenor
Piotr Friebe
baryton
Stanisław Kuflyuk
baryton
Jaromir Trafankowski
bas
Rafał Korpik
bas
Damian Konieczek
19:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Tadeusz Kozłowski

Obsada

sopran
Magdalena Nowacka
sopran
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
mezzosopran
Magdalena Wilczyńska-Goś
tenor
Piotr Friebe
baryton
Stanisław Kuflyuk
baryton
Jaromir Trafankowski
bas
Rafał Korpik
bas
Damian Konieczek
19:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Tadeusz Kozłowski

Obsada

sopran
Magdalena Nowacka
sopran
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
mezzosopran
Magdalena Wilczyńska-Goś
tenor
Piotr Friebe
baryton
Stanisław Kuflyuk
baryton
Jaromir Trafankowski
bas
Rafał Korpik
bas
Damian Konieczek
18:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Tadeusz Kozłowski

Obsada

sopran
Magdalena Nowacka
sopran
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
mezzosopran
Magdalena Wilczyńska-Goś
tenor
Piotr Friebe
baryton
Stanisław Kuflyuk
baryton
Jaromir Trafankowski
bas
Rafał Korpik
bas
Damian Konieczek
19:00  
występ poza siedzibą

Realizatorzy

dyrygent
Gabriel Chmura
skrzypce
Boris Belkin
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Chikara Imamura
reżyseria
Marek Weiss
scenografia i reżyseria świateł
Paweł Dobrzycki
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Dariusz Machej
Zuzanna
Barbara Gutaj-Monowid
Hrabia
Jerzy Mechliński
Hrabina
Roma Jakubowska-Handke
Cherubin
Galina Kuklina
Bartolo
Damian Konieczek
Marcelina
Julia Mech
Basilio
Bartłomiej Szczeszek
Don Curzio
Karol Bochański
Barbarina
Lucyna Białas
Antonio
Rafał Korpik
19:00  
scena duża
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Chikara Imamura
reżyseria
Marek Weiss
scenografia i reżyseria świateł
Paweł Dobrzycki
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Dariusz Machej
Zuzanna
Natalia Puczniewska-Braun
Hrabia
Robert Gierlach
Hrabina
Monika Mych-Nowicka
Cherubin
Magdalena Wilczyńska-Goś
Bartolo
Damian Konieczek
Marcelina
Julia Mech
Basilio
Bartłomiej Szczeszek
Don Curzio
Karol Bochański
Barbarina
Lucyna Białas
Antonio
Rafał Korpik
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria i kostiumy
Sjaron Minailo
dramaturgia
Krystian Lada
scenografia
Douwe Hibma
reżyseria świateł
Maarten Warmerdam
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Tamino
Piotr Friebe
Pamina
Monika Mych-Nowicka
Papageno
Jaromir Trafankowski
Papagena
Natalia Puczniewska-Braun
Sarastro
Rafał Korpik
Królowa Nocy
Aleksandra Olczyk
Monostatos
Marek Szymański
I Dama
Barbara Gutaj-Monowid
II Dama
Magdalena Wilczyńska-Goś
III Dama
Agata Dembska-Kornaga
I Chłopiec
Lucyna Białas
II Chłopiec
Marcelina Górska
III Chłopiec
Tomasz Raczkiewicz
I Kapłan
Bartłomiej Szczeszek
II Kapłan
Tomasz Mazur
I Zbrojny
Piotr Maciejowski
II Zbrojny
Damian Konieczek
Praojciec
Arkadiusz Hirsch
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria i kostiumy
Sjaron Minailo
dramaturgia
Krystian Lada
scenografia
Douwe Hibma
reżyseria świateł
Maarten Warmerdam
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Tamino
Piotr Friebe
Pamina
Monika Mych-Nowicka
Papageno
Jaromir Trafankowski
Papagena
Natalia Puczniewska-Braun
Sarastro
Rafał Korpik
Królowa Nocy
Aleksandra Olczyk
Monostatos
Marek Szymański
I Dama
Barbara Gutaj-Monowid
II Dama
Magdalena Wilczyńska-Goś
III Dama
Agata Dembska-Kornaga
I Chłopiec
Lucyna Białas
II Chłopiec
Marcelina Górska
III Chłopiec
Tomasz Raczkiewicz
I Kapłan
Bartłomiej Szczeszek
II Kapłan
Tomasz Mazur
I Zbrojny
Piotr Maciejowski
II Zbrojny
Damian Konieczek
Praojciec
Arkadiusz Hirsch
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Tadeusz Kozłowski
reżyseria
Marek Weiss
dekoracje i kostiumy
Kaspar Glarner
współpraca scenograficzna
Dorota Karolczak
choreografia
Izadora Weiss
projekcje video
Bartek Macias
reżyseria świateł
Marek Rydian
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
współpraca muzyczna
Marta Gardolińska
asystent reżysera
Andrzej Ogórkiewicz
asystent reżysera
Monika Rękoś
asystent choreografa
Evgeniia Meissner
przygotowanie chóru dziecięcego
Michał Sergiusz Mierzejewski

Obsada

Manru
Dominik Sutowicz
Ulana
Magdalena Nowacka
Urok
Mikołaj Zalasiński
Jadwiga
Anna Lubańska
Aza
Galina Kuklina
Jagu
Szymon Kobyliński
Oros
Damian Konieczek
Skrzypek
Artur Banaszkiewicz
Dziewczyny
Anita Furgol-Kownacka
Dziewczyny
Joanna Kortylewicz
Cygan
Maciej Marcinkowski
Głos z gór (sopran)
Ewa Szarlińska
Głos z gór (tenor)
Bartłomiej Szczeszek
19:00  
występ poza siedzibą

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Idamor
Dominik Sutowicz
Neala
Monika Mych-Nowicka
Akebar
Szymon Kobyliński
Dżares
Mikołaj Zalasiński
Ratef
Pavlo Tolstoy
Kapłanka
Aleksandra Pokora
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Aleksander Gref
reżyseria i choreografia
Emil Wesołowski
scenografia
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Tewie
Damian Konieczek
Gołda
Barbara Kubiak
Cajtla
Magdalena Wilczyńska-Goś
Hudel
Natalia Puczniewska-Braun
Chawa
Monika Mych-Nowicka
Motel
Piotr Friebe
Jenta
Gabriela Klima
Perczyk
Jaromir Trafankowski
Lejzor
Marian Kępczyński
Mordka
Bartłomiej Szczeszek
Rabin
Karol Bochański
Mendel
Piotr Skołuda
Babcia Cajtla
Wiesława Wiza
Abram
Tomasz Mazur
Fruma Sara
Barbara Gutaj-Monowid
Fiedka
Marek Szymański
Sasza
Maciej Marcinkowski
Policjant
Rafał Korpik
Naum
Lech Algusiewicz
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Aleksander Gref
reżyseria i choreografia
Emil Wesołowski
scenografia
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Tewie
Damian Konieczek
Gołda
Barbara Kubiak
Cajtla
Magdalena Wilczyńska-Goś
Hudel
Natalia Puczniewska-Braun
Chawa
Barbara Gutaj-Monowid
Motel
Piotr Friebe
Jenta
Gabriela Klima
Perczyk
Jaromir Trafankowski
Lejzor
Marian Kępczyński
Mordka
Bartłomiej Szczeszek
Rabin
Karol Bochański
Mendel
Witold Nowak
Babcia Cajtla
Wiesława Wiza
Abram
Tomasz Mazur
Fruma Sara
Magdalena Stefaniak
Fiedka
Marek Szymański
Sasza
Maciej Marcinkowski
Policjant
Rafał Korpik
Naum
Piotr Bróździak
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Aleksander Gref
reżyseria i choreografia
Emil Wesołowski
scenografia
Ryszard Kaja
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Tewie
Damian Konieczek
Gołda
Barbara Kubiak
Cajtla
Magdalena Wilczyńska-Goś
Hudel
Natalia Puczniewska-Braun
Chawa
Monika Mych-Nowicka
Motel
Piotr Friebe
Jenta
Gabriela Klima
Perczyk
Jaromir Trafankowski
Lejzor
Marian Kępczyński
Mordka
Bartłomiej Szczeszek
Rabin
Karol Bochański
Mendel
Piotr Skołuda
Babcia Cajtla
Wiesława Wiza
Abram
Tomasz Mazur
Fruma Sara
Barbara Gutaj-Monowid
Fiedka
Marek Szymański
Sasza
Maciej Marcinkowski
Policjant
Rafał Korpik
Naum
Lech Algusiewicz
19:00  
scena duża
premiera

Don Juan

Realizatorzy

choreografia
Robert Bondara
scenografia
Julia Skrzynecka
reżyseria świateł
Maciej Igielski
projekcje video
Karolina fender Noińska
19:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Robert Bondara
scenografia
Julia Skrzynecka
reżyseria świateł
Maciej Igielski
projekcje video
Karolina fender Noińska
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Robert Bondara
scenografia
Julia Skrzynecka
reżyseria świateł
Maciej Igielski
projekcje video
Karolina fender Noińska
19:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Robert Bondara
scenografia
Julia Skrzynecka
reżyseria świateł
Maciej Igielski
projekcje video
Karolina fender Noińska
19:00  
scena duża

Realizatorzy

reżyseria
Andriy Zholdak
kierownictwo muzyczne
Katarzyna Tomala-Jedynak
dekoracje
Andriy Zholdak
kostiumy
Daniel Zholdak
dekoracje
Daniel Zholdak
koncepcja świateł i projekcji
Andriy Zholdak
asystent reżysera ds. dramaturgii
Kathya Tobilevych
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
projekcje video
Michał Cybula
projekcje video
Michał Leśkiewicz

Obsada

Nemorino
Piotr Friebe
Adina
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Belcore
Stanisław Kuflyuk
Dulcamara
Damian Konieczek
Gianetta
Galina Kuklina
Aktor zastępujący nieobecnego statystę
Arkadiusz Kos
18:00  
scena duża

Realizatorzy

reżyseria
Andriy Zholdak
kierownictwo muzyczne
Katarzyna Tomala-Jedynak
dekoracje
Andriy Zholdak
kostiumy
Daniel Zholdak
dekoracje
Daniel Zholdak
koncepcja świateł i projekcji
Andriy Zholdak
asystent reżysera ds. dramaturgii
Kathya Tobilevych
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
projekcje video
Michał Cybula
projekcje video
Michał Leśkiewicz

Obsada

Nemorino
Piotr Friebe
Adina
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Belcore
Stanisław Kuflyuk
Dulcamara
Damian Konieczek
Gianetta
Galina Kuklina
Aktor zastępujący nieobecnego statystę
Arkadiusz Kos
19:00  
Sala Drabowicza

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Grzegorz Wierus
reżyser
Krzysztof Cicheński
scenografia
Magda Flisowska
kostiumy
Laura Skowron
reżyseria świateł
Marek Rydian

Obsada

Anioł
Magdalena Wachowska
Bohater
Bartłomiej Szczeszek
Dziennikarz
Maciej Ogórkiewicz
Narrator
Marcin Kluczykowski
19:00  
Sala Drabowicza

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Grzegorz Wierus
reżyser
Krzysztof Cicheński
scenografia
Magda Flisowska
kostiumy
Laura Skowron
reżyseria świateł
Marek Rydian

Obsada

Anioł
Magdalena Wachowska
Bohater
Bartłomiej Szczeszek
Dziennikarz
Maciej Ogórkiewicz
Narrator
Marcin Kluczykowski
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Tadeusz Kozłowski
reżyseria
Marek Weiss
scenografia
Andrzej Sadowski
choreografia
Emil Wesołowski
kostiumy
Ryszard Kaja

Obsada

Violetta
Joanna Woś
Alfred
Piotr Friebe
Ojciec
Stanisław Kuflyuk
Doktor
Damian Konieczek
Flora
Galina Kuklina
Annina
Julia Mech
Gaston
Karol Bochański
Baron
Tomasz Mazur
Markiz
Rafał Korpik
Joseph
Michał Gumienny
Posłaniec
Lech Algusiewicz
Służący
Piotr Bróździak
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Tadeusz Kozłowski
reżyseria
Marek Weiss
scenografia
Andrzej Sadowski
choreografia
Emil Wesołowski
kostiumy
Ryszard Kaja

Obsada

Violetta
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Alfred
Matheus Pompeu
Ojciec
Stanisław Kuflyuk
Doktor
Damian Konieczek
Flora
Magdalena Wilczyńska-Goś
Annina
Julia Mech
Gaston
Karol Bochański
Baron
Andrzej Ogórkiewicz
Markiz
Rafał Korpik
Joseph
Paweł Szajek
Posłaniec
Lech Algusiewicz
Służący
Piotr Bróździak
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Tadeusz Kozłowski
reżyseria
Marek Weiss
scenografia
Andrzej Sadowski
choreografia
Emil Wesołowski
kostiumy
Ryszard Kaja

Obsada

Violetta
Joanna Woś
Alfred
Piotr Friebe
Ojciec
Stanisław Kuflyuk
Doktor
Damian Konieczek
Flora
Galina Kuklina
Annina
Julia Mech
Gaston
Karol Bochański
Baron
Tomasz Mazur
Markiz
Rafał Korpik
Joseph
Michał Gumienny
Posłaniec
Lech Algusiewicz
Służący
Piotr Bróździak
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Tadeusz Kozłowski
reżyseria
Marek Weiss
scenografia
Andrzej Sadowski
choreografia
Emil Wesołowski
kostiumy
Ryszard Kaja

Obsada

Violetta
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Alfred
Matheus Pompeu
Ojciec
Stanisław Kuflyuk
Doktor
Damian Konieczek
Flora
Magdalena Wilczyńska-Goś
Annina
Julia Mech
Gaston
Karol Bochański
Baron
Andrzej Ogórkiewicz
Markiz
Rafał Korpik
Joseph
Paweł Szajek
Posłaniec
Lech Algusiewicz
Służący
Piotr Bróździak
19:00  
scena duża

Realizatorzy

reżyseria i choreografia
Viktor Davydiuk
dramaturgia
Katarzyna Frątczak
scenografia i kostiumy
Magda Flisowska
projekcje
Karolina Mikołajczuk
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
asystent choreografa
Evgeniia Meissner
asystent choreografa
Andrzej Płatek
18:00  
scena duża

Realizatorzy

reżyseria i choreografia
Viktor Davydiuk
dramaturgia
Katarzyna Frątczak
scenografia i kostiumy
Magda Flisowska
projekcje
Karolina Mikołajczuk
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
asystent choreografa
Evgeniia Meissner
asystent choreografa
Andrzej Płatek
11:00  
scena duża
18:00  
scena duża
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Paul Esswood

Obsada

Jephtha
James Oxley
Iphis
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Storge
Ewelina Rakoca-Larcher
Zebul
Jarosław Kitala
Hamor
Rafał Tomkiewicz
Angel
Lucyna Białas
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Walter E. Gugerbauer
reżyseria
Marek Weiss
scenografia i reżyseria świateł
Paweł Dobrzycki
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Dariusz Machej
Zuzanna
Barbara Gutaj-Monowid
Hrabia
Jerzy Mechliński
Hrabina
Roma Jakubowska-Handke
Cherubin
Galina Kuklina
Bartolo
Damian Konieczek
Marcelina
Julia Mech
Basilio
Bartłomiej Szczeszek
Don Curzio
Karol Bochański
Barbarina
Lucyna Białas
Antonio
Rafał Korpik
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Walter E. Gugerbauer
reżyseria
Marek Weiss
scenografia i reżyseria świateł
Paweł Dobrzycki
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Dariusz Machej
Zuzanna
Natalia Puczniewska-Braun
Hrabia
Robert Gierlach
Hrabina
Monika Mych-Nowicka
Cherubin
Magdalena Wilczyńska-Goś
Bartolo
Damian Konieczek
Marcelina
Julia Mech
Basilio
Bartłomiej Szczeszek
Don Curzio
Karol Bochański
Barbarina
Lucyna Białas
Antonio
Rafał Korpik
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Paul Chalmer
scenografia
Anna Kontek
reżyseria świateł
Marek Rydian
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Paul Chalmer
scenografia
Anna Kontek
reżyseria świateł
Marek Rydian
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Paul Chalmer
scenografia
Anna Kontek
reżyseria świateł
Marek Rydian
19:00  
występ poza siedzibą

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
przygotowanie chóru
Mariusz Otto

Obsada

sopran
Magdalena Nowacka
mezzosopran
Agnieszka Rehlis
tenor
Mihail Mihaylov
bas
Remigiusz Łukomski
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Paul Chalmer
scenografia
Anna Kontek
reżyseria świateł
Marek Rydian
19:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
reżyseria
Marek Weiss
scenografia
Ryszard Kaja
reżyseria świateł
Marek Rydian
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Jaromir Trafankowski
Rozyna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Almaviva
Piotr Friebe
Bartolo
Andrzej Ogórkiewicz
Basilio
Rafał Korpik
Berta
Magdalena Wilczyńska-Goś
Fiorello
Tomasz Mazur
Oficer
Piotr Bróździak
18:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
reżyseria
Marek Weiss
scenografia
Ryszard Kaja
reżyseria świateł
Marek Rydian
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Figaro
Jaromir Trafankowski
Rozyna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Almaviva
Piotr Friebe
Bartolo
Andrzej Ogórkiewicz
Basilio
Rafał Korpik
Berta
Magdalena Wilczyńska-Goś
Fiorello
Tomasz Mazur
Oficer
Piotr Bróździak
19:00  
scena duża
premiera

BER

Realizatorzy

Take me with you
choreografia, kostiumy
Robert Bondara
nowa praca
choreografia
Martynas Rimeikis
Episode 31
choreografia, dekoracje video
Aleksander Ekman
muzyka
Mikael Karlsson
kostiumy
Luke Simcock
reżyseria świateł
Nicole Pearce
fragmenty wierszy
Elinor Basescu
18:00  
scena duża

Realizatorzy

Take me with you
choreografia, kostiumy
Robert Bondara
nowa praca
choreografia
Martynas Rimeikis
Episode 31
choreografia, dekoracje video
Aleksander Ekman
muzyka
Mikael Karlsson
kostiumy
Luke Simcock
reżyseria świateł
Nicole Pearce
fragmenty wierszy
Elinor Basescu
19:00  
scena duża

Realizatorzy

Take me with you
choreografia, kostiumy
Robert Bondara
nowa praca
choreografia
Martynas Rimeikis
Episode 31
choreografia, dekoracje video
Aleksander Ekman
muzyka
Mikael Karlsson
kostiumy
Luke Simcock
reżyseria świateł
Nicole Pearce
fragmenty wierszy
Elinor Basescu
11:00  
scena duża

Realizatorzy

Take me with you
choreografia, kostiumy
Robert Bondara
nowa praca
choreografia
Martynas Rimeikis
Episode 31
choreografia, dekoracje video
Aleksander Ekman
muzyka
Mikael Karlsson
kostiumy
Luke Simcock
reżyseria świateł
Nicole Pearce
fragmenty wierszy
Elinor Basescu
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria
Gerard Jones
dekoracje
Blanca Añón
kostiumy
Donna Raphael
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
asystent reżysera
Andrzej Ogórkiewicz
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Manon
Monika Mych-Nowicka
Manon
Magdalena Nowacka
des Grieux
Dominik Sutowicz
des Grieux
Paul Gaugler
Lescaut
Szymon Mechliński
Geronte de Ravoir
Damian Konieczek
Geronte de Ravoir
Rafał Korpik
Edmond
Piotr Friebe
Baletmistrz
Karol Bochański
Baletmistrz
Marek Szymański
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria
Gerard Jones
dekoracje
Blanca Añón
kostiumy
Donna Raphael
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
asystent reżysera
Andrzej Ogórkiewicz
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Manon
Monika Mych-Nowicka
Manon
Magdalena Nowacka
des Grieux
Dominik Sutowicz
des Grieux
Paul Gaugler
Lescaut
Szymon Mechliński
Geronte de Ravoir
Damian Konieczek
Geronte de Ravoir
Rafał Korpik
Edmond
Piotr Friebe
Baletmistrz
Karol Bochański
Baletmistrz
Marek Szymański
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria
Gerard Jones
dekoracje
Blanca Añón
kostiumy
Donna Raphael
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
asystent reżysera
Andrzej Ogórkiewicz
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Manon
Monika Mych-Nowicka
Manon
Magdalena Nowacka
des Grieux
Dominik Sutowicz
des Grieux
Paul Gaugler
Lescaut
Szymon Mechliński
Geronte de Ravoir
Damian Konieczek
Geronte de Ravoir
Rafał Korpik
Edmond
Piotr Friebe
Baletmistrz
Karol Bochański
Baletmistrz
Marek Szymański
19:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
reżyseria, scenografia, reżyseria świateł
Denis Krief
choreografia
Paul Julius
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Don Josè
Piotr Friebe
Escamillo
Jaromir Trafankowski
Micaëla
Monika Mych-Nowicka
Frasquita
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Mercedes
Magdalena Wilczyńska-Goś
Remendado
Marek Szymański
Dancairo
Tomasz Mazur
Zuniga
Damian Konieczek
Morales
Andrzej Ogórkiewicz
19:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
reżyseria, scenografia, reżyseria świateł
Denis Krief
choreografia
Paul Julius
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Carmen
Galina Kuklina
Don Josè
Piotr Friebe
Escamillo
Krzysztof Szumański
Micaëla
Monika Mych-Nowicka
Frasquita
Natalia Puczniewska-Braun
Mercedes
Magdalena Wilczyńska-Goś
Remendado
Karol Bochański
Dancairo
Jaromir Trafankowski
Zuniga
Rafał Korpik
Morales
Tomasz Mazur
18:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
reżyseria, scenografia, reżyseria świateł
Denis Krief
choreografia
Paul Julius
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Don Josè
Piotr Friebe
Escamillo
Jaromir Trafankowski
Micaëla
Monika Mych-Nowicka
Frasquita
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Mercedes
Magdalena Wilczyńska-Goś
Remendado
Marek Szymański
Dancairo
Tomasz Mazur
Zuniga
Damian Konieczek
Morales
Andrzej Ogórkiewicz
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Tadeusz Kozłowski
reżyseria
Marek Weiss
kostiumy
Maksymilian Kreutz
choreografia
Emil Wesołowski
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Nabucco
Jerzy Mechliński
Abigail
Magdalena Nowacka
Zachariasz
Damian Konieczek
Ismael
Marek Szymański
Fenena
Magdalena Wilczyńska-Goś
Arcykapłan
Andrzej Ogórkiewicz
Abdallo
Karol Bochański
Anna
Monika Mych-Nowicka
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Tadeusz Kozłowski
reżyseria
Marek Weiss
kostiumy
Maksymilian Kreutz
choreografia
Emil Wesołowski
kierownictwo chóru
Mariusz Otto

Obsada

Nabucco
Jerzy Mechliński
Abigail
Magdalena Nowacka
Zachariasz
Damian Konieczek
Ismael
Marek Szymański
Fenena
Magdalena Wilczyńska-Goś
Arcykapłan
Andrzej Ogórkiewicz
Abdallo
Karol Bochański
Anna
Monika Mych-Nowicka
11:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Tomasz Kajdański
dekoracje i kostiumy
Dorin Gal
asystent choreografa
Andrzej Płatek
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Tomasz Kajdański
dekoracje i kostiumy
Dorin Gal
asystent choreografa
Andrzej Płatek
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Tomasz Kajdański
dekoracje i kostiumy
Dorin Gal
asystent choreografa
Andrzej Płatek
18:00  
scena duża

Realizatorzy

choreografia
Tomasz Kajdański
dekoracje i kostiumy
Dorin Gal
asystent choreografa
Andrzej Płatek
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria
Gerard Jones
dekoracje
Blanca Añón
kostiumy
Donna Raphael
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
asystent reżysera
Andrzej Ogórkiewicz
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Manon
Monika Mych-Nowicka
Manon
Magdalena Nowacka
des Grieux
Dominik Sutowicz
des Grieux
Paul Gaugler
Lescaut
Szymon Mechliński
Geronte de Ravoir
Damian Konieczek
Geronte de Ravoir
Rafał Korpik
Edmond
Piotr Friebe
Baletmistrz
Karol Bochański
Baletmistrz
Marek Szymański
19:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria
Gerard Jones
dekoracje
Blanca Añón
kostiumy
Donna Raphael
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
asystent reżysera
Andrzej Ogórkiewicz
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Manon
Monika Mych-Nowicka
Manon
Magdalena Nowacka
des Grieux
Dominik Sutowicz
des Grieux
Paul Gaugler
Lescaut
Szymon Mechliński
Geronte de Ravoir
Damian Konieczek
Geronte de Ravoir
Rafał Korpik
Edmond
Piotr Friebe
Baletmistrz
Karol Bochański
Baletmistrz
Marek Szymański
18:00  
scena duża

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Gabriel Chmura
reżyseria
Gerard Jones
dekoracje
Blanca Añón
kostiumy
Donna Raphael
kierownictwo chóru
Mariusz Otto
asystent reżysera
Andrzej Ogórkiewicz
asystent reżysera
Bartłomiej Szczeszek

Obsada

Manon
Monika Mych-Nowicka
Manon
Magdalena Nowacka
des Grieux
Dominik Sutowicz
des Grieux
Paul Gaugler
Lescaut
Szymon Mechliński