Degórski Przemek

Przemek Degórski

Kompozytor, artysta sztuk medialnych, dyrygent; doktorant w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów UAM w Poznaniu oraz studiów magisterskich na kierunku dyrygentura symfoniczna w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Stypendysta XVI edycji programu Młoda Polska w kategorii Muzyka (2019). Autor muzyki do spektakli teatralnych i tanecznych (m. in. Bromance, Dominik Więcek, Michał Przybyła 2018; Obszar theta…, zalękniony pokój, Agnieszka Noster 2018; Szczególnie ciekawe przypadki, Grupa LineACT 2017)

Jego praktyka artystyczno-badawcza jest skupiona wokół odkrywania bezpośrednich interakcji i zależności pomiędzy dźwiękiem a ruchem, analizowaniu relacji sonicznych w obrębie dźwiękowych środowisk. Współpracuje z Interdyscyplinarnym Centrum Badawczym Humanities/Art/Technology w Poznaniu i Laboratorium Eksperymentalnych Mediów im. St. Lema w Poznaniu, gdzie w ramach Movement Sonification Lab. współtworzył następujące prace: Reflections (6. Biennale Mediations, Poznań 2018); body/sound~send (UAM Poznań 2017); What is that noise I hear when I shut my eyes really tightly? (Nowohuckie Centrum Kultury, BalletOFFFestival Kraków 2017),

Jako dyrygent współpracował z orkiestrami w Polsce, Anglii i we Włoszech. W 2016 roku jako laureat konkursu Współdziałanie w Kulturze (Narodowe Centrum Kultury, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu) wystawił i koordynował, we współpracy z poznańską choreograf Krystyną Lamą Szydłowską (Fundacja Kinestrefa) i uczennicami I LO im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, spektakl taneczno-ruchowy Pogłos do muzyki z baletu Appalachian Spring A. Coplanda.

Powrót do góry