Za kulisami teatru

Za kulisami teatru – to mająca formę teatralnej lekcji – wycieczka po zakamarkach poznańskiej opery, na którą zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i dorosłych. Zwiedzający mają okazję stanąć na scenie, zobaczyć sale prób i garderoby artystów, zajrzeć do rekwizytorni, dowiedzieć się, za co w teatrze odpowiada inspicjent i gdzie siedzi sufler.

Baletowa podróż po teatrze

Ideą przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zajęć jest pokazanie teatru z bliska, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego oraz z teatralnym ABC.

Pracownia Operowa

Przepustkę do Pracowni Operowej mogą zdobyć  wszyscy  młodzi i nieustraszeni, którzy w pogoni za sceniczną prawdą są gotowi zanurzyć  się w mglisty świat dźwięku i obrazu. Damy Wam narzędzia do analizy i odpowiednie odczynniki do badania spektaklu, otworzymy drzwi, które normalnie pozostają zamknięte, opowiemy historie, których nigdy nie opowiadamy, skonfrontujemy ze sprawcami teatralnych przypadków, abyście to Wy stawiali im pytania (nawet te niewygodne). Kuszące? Strzeżcie się, opera nie pozostawia obojętnym!

Laboratorium Teatru Operowego

To platforma współpracy między Teatrem Wielkim a poznańskimi uczelniami – Uniwersytetem Artystycznym, Akademią Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Biblioteka Pegaza

Biblioteka Pegaza to seria wydawnicza, towarzysząca ważnym wydarzeniom artystycznym, rocznicowym bądź wspomnieniowym, związanym z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Powrót do góry