Za kulisami teatru

 

Informujemy, że wszystkie terminy w bieżącym sezonie zostały już zarezerwowane. Zapraszamy do skorzystania z innych propozycji Działu edukacji. Są równie fantastyczne.

Za kulisami teatru

Czy siedząc na widowni w trakcie spektaklu zastanawiałeś się kiedyś jak to wszystko działa? Wyobraźmy sobie, że właśnie, zupełnie przypadkiem, przeniosłeś się na drugą stronę kurtyny i jesteś … dyrygentem, solistą, primabaleriną, śpiewasz w chórze, grasz w orkiestrze, budujesz dekoracje, jesteś reżyserem świateł, inspicjentem, suflerem, a może nawet (a niech tam!) dyrektorem. To twój pierwszy dzień – jak się nie pogubić? Kto się tu czym zajmuje? Skąd wziąć kostium i nuty? Czy próba już się zaczęła? Jakie miejsce zająć w orkiestrionie? Dlaczego dekoracje są takie wielkie? Po co ktoś kupił sztuczne pączki i co na scenie robi koń? Dlaczego właśnie minęła Cię grupa ludzi z okropnymi bliznami i (Ojej!) skąd wziął się ten dym? SPOKOJNIE! To tylko teatr.

Co to?

Wycieczka po wnętrzach teatru, dzięki której uczestnicy poznają życie teatralne od kulis, dowiedzą się kto pracuje nad przygotowaniem spektaklu i jak dokładnie wygląda produkcja premiery. Zaglądamy m.in. na scenę, do garderoby artystów i do rekwizytorni, tłumaczymy nie zawsze łatwe operowe pojęcia, opowiadamy kilka słów o historii poznańskiej opery, przytaczamy teatralne anegdoty i staramy się odpowiedzieć na wszystkie, nawet te najbardziej dociekliwe pytania.

Dla kogo?

Dla grup zorganizowanych (co najmniej 10 osób) dzieci od lat 7 i starszych.

Kiedy?

Od wtorku do piątku. Startujemy o godz. 9.00. KONIECZNOŚĆ WCZEŚNIEJSZEGO UZGODNIENIA TERMINU.

Jak długo?

1 godzina

Ile kosztuje?

Bilet wstępu 5 zł/osoba (Opiekunowie grupy są zwolnieni z opłaty)

Zapisy oraz szczegółowe informacje:

e-mail: edukacja@opera.poznan.pl

tel. (61) 65 90 266, 785 890 649

public.common.backtop