ŚLUB Zygmunt Krauze

ŚLUB Zygmunt Krauze

Bilety na premierę w cenie 120-300 zł

Bilety na pozostałe spektakle w kategorii cenowej A (50-150 zł)

Opera na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza.

Gombrowicz w czystej postaci: ironia, błazenada, absurd goni absurd, maski, gęby i pupy. Ponad 70 lat po wydaniu dramatu przez Instytut Literacki w Paryżu, „Ślub” doczekał się operowej inscenizacji. Do stworzenia muzycznej warstwy dzieła Teatr Wielki w Poznaniu zaprosił jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, Zygmunta Krauzego. Za reżyserię i libretto odpowiada Krzysztof Cicheński, kierownictwo muzyczne sprawować będzie Katarzyna Tomala-Jedynak. Nowa kompozycja powstała w ramach programu zamówień kompozytorskich prowadzonego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Będzie to nie tylko prapremierowa prezentacja opery, ale też pierwsza w historii Teatru Wielkiego współpraca Zygmunta Krauzego z poznańskim zespołem. W głównych partiach usłyszymy Jana Jakuba Monowida oraz Michała Partykę. Dzieło zostanie zaprezentowane w roku 120-lecia urodzin i 55. rocznicy śmierci autora „Ferdydurke”.
„Ślub” doskonale wpisuje się w hasło POKOLENIA, towarzyszące sezonowi 24/25: realizacja premiery łączy artystów różnych pokoleń, scala ich wrażliwość i wiąże w nieuchwytnym ciągu wzajemnych oddziaływań.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

 

Realizatorzy

Kalendarium

19:00  
scena duża
19:00  
scena duża
18:00  
scena duża
Powrót do góry