Ostatnie pożegnanie Antoniny Kowtunow

 

Wszystkich, którzy chcieliby oddać hołd zmarłej Antoninie Kowtunow, zapraszamy serdecznie w najbliższy czwartek (26.01) w godzinach 18.00-20.00 do foyer Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie zostanie wystawiona urna z prochami Artystki.

Msza św. żałobna odbędzie się 27 stycznia 2023 o godzinie 10.30 w Katedrze Poznańskiej, Bazylice Archikatedralnej p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 13.10 na cmentarzu komunalnym Junikowo.

Antonina Kowtunow, wybitna śpiewaczka, profesor Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego z Poznaniu, związana była z poznańska operą w latach 1973-2009. Wystąpiła w przeszło tysiącu przedstawień w kraju i za granicę.  Swoim niezwykle bogatym repertuarze miała przeszło 50 partii, w tym Violettę w „Traviacie” Verdiego, Konstancję i Blondę w „Uprowadzeniu z seraju”, Zuzannę i Marcelinę w „Weselu Figara”, Despinę w „Cosi fan tutte”, Donnę Annę w „Don Giovannim” Mozarta czy Hannę w „Strasznym dworze” Moniuszki. Współpracowała z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Operą Wrocławską i Operą Bytomską. Podziwialiśmy Jej talent w repertuarze oratoryjno-kantatowym. Koncertowała ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz brała udział w festiwalach operowych. Wystąpiła m.in. pod batutą takich dyrygentów, jak: Mieczysław Dondajewski, Renard Czajkowski, Wojciech Rajski, Agnieszka Duczmal, Antoni Gref, Zygmunt Latoszewski, Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Stefan Stuligrosz, Antoni Wit czy Robert Satanowski. Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zawsze uśmiechnięta, pełna optymizmu, z niezwykłą pasją do muzyki. Taka pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

 

public.common.backtop