International Opera Award 2023 dla „Jawnuty”!

 

Z wielką radością informujemy, iż spektakl Teatru Wielkiego w Poznaniu Jawnuta Stanisława Moniuszki w reżyserii Ilarii Lanzino został nagrodzony w kategorii „dzieło odkryte na nowo” podczas gali International Opera Awards, która odbyła się 9 listopada br. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Jawnuta to nie tylko opowieść o trudnej miłości na przekór uprzedzeniom i stereotypom. To również niezwykła lekcja tolerancji i pamięci o tragicznej historii Romów w czasie II wojny światowej. Odważna, zaskakująca inscenizacja z udziałem znakomitych solistów i zespołów Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Rafała Kłoczko, do współtworzenia której włoska  reżyserka zaprosiła również artystów romskich, zachwyciła i poruszyła publiczność. Dzięki platformie OperaVision Jawnutę mieli możliwość obejrzeć widzowie z różnych zakątków świata.

International Opera Award w kategorii „dzieło odkryte na nowo” to dla Teatru Wielkiego w Poznaniu wielkie wyróżnienie, ale też i inspiracja, by dalej wpisywać się swoją działalnością w nurt współczesnego teatru operowego, w którym nie tylko doświadczamy piękna, ale też stawiamy pytania i poprzez sztukę szukamy na nie odpowiedzi.

Szczególne podziękowania kierujemy do Organizatorów Teatru Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za udzielone wsparcie finansowe, Mecenasowi Teatru firmie Enea oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Międzynarodowe Targi Poznańskie, których pomoc w tej interdyscyplinarnej produkcji była bezcenna.

 

public.common.backtop