Brodka – O.Sadza

Brodka – O.Sadza

 

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od artystki i organizatora zaplanowany na 6 maja 2024 roku koncert Brodki został przeniesiony i odbędzie się 27 czerwca 2024 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Bilety zakupione na pierwotną datę wydarzenia zachowują ważność.

Serdecznie dziękujemy za okazaną wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności.

 

Brodka zaprasza na „O.Sadza” wyjątkowa trasa koncertowa w poszerzonym orkiestrowym składzie  

Brodka ogłasza majową trasę koncertową, która zaskoczy jej wiernych fanów i krytyków muzycznych. To oficjalne zamknięcie etapu „Sadzy” w karierze artystki. W ramach czterech wiosennych koncertów liryczna odsłona Brodki zyska nową oprawę instrumentalną, a to za sprawą wyjątkowej koncertowej odsłony projektu w poszerzonym orkiestrowym składzie. Trasa „O.Sadza” zawita do Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. Bilety są dostępne na www.eventim.pl/goodtaste 

Brodka już nie raz udowadniała, że pozytywne muzyczne zaskoczenia płyną w jej DNA. Teraz połączy multimedialne show i elektronikę z wysublimowanym instrumentarium, a wszystko rozbrzmi w najpiękniejszych przestrzeniach koncertowych w Polsce. Trasa koncertowa „O.Sadza” odbędzie się w poznańskim Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki, wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA i katowickim NOSPR. Utwory Brodki zostaną wzbogacone o dźwięki takich instrumentów, jak fagot, klarnet, obój, wiolonczela, altówka, skrzypce czy flet i perkusionalia. 

Album „Sadza” zadebiutował na ósmym miejscu oficjalnej listy sprzedaży w Polsce i otrzymał Fryderyka 2023 w kategorii „Album roku alternatywa”. W czerwcu 2023 roku ukazała się „Sadza Delux” poszerzona o bonus track „Jezioro szczęścia” z repertuaru zespołu Bajm z gościnnym udziałem Rosalie. oraz autorskie interpretacje utworów z płyty „Sadza” w aranżacji m.in. Coals, 1988 i Błażeja Króla.  

Brodka zadebiutowała w 2004 roku. Wydała pięć studyjnych albumów i cztery minialbumy. Po doskonale przyjętym albumie „Granda” z 2010 roku, w 2016 roku wróciła z zaskakującym i porywającym tłumy krążkiem „Clashes”. Płyta otrzymała trzy nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk i wygrała w kategorii „Album roku alternatywa”. Brodka ma również na koncie nagrodę Fryderyk za album „Granda” oraz teledysk do singla „Game Change” pochodzący z wydanej w 2021 roku płyty „Brut”. W 2023 roku Brodka znalazła się wśród artystów, którzy nagrali singiel „Całkiem Nowa Bajka” do filmu „Akademia Pana Kleksa”, a w lutym tego roku wspólnie z Jannem i Urbańskim opublikowała cover utworu „List” grupy Hey promujący serial „Rojst Millenium” Netflixa. 

Harmonogram koncertów: 
6.05.2024 – Poznań, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki 
20.05.2024 – Wrocław, Narodowe Forum Muzyki 
28.05.2024 – Warszawa, Teatr Muzyczny ROMA 
30.05.2024 – Katowice, NOSPR 

Organizatorem koncertów jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.Regulamin wydarzenia:www.goodtaste.pl/regulamin

Calendar

20:30  
scena duża
public.common.backtop