Noc Muzeów w Teatrze Wielkim

„[Charakteryzacja] jest sztuką opartą na współpracy. Chociaż realizacje różnią się w zależności od koncepcji spektaklu i interpretacji reżysera, wszystkie łączą w sobie podstawowe idee: twórcy, scenografii, kostiumów i rekwizytów, makijażu, światła, muzyki, ruchu i widowni”

Yeşim Baltacıoğlu

 

20 maja w ramach poznańskiej Nocy Muzeów zaprosimy Was do świata charakteryzacji i perukarstwa – Sala im. Drabowicza przeistoczy się w pracownię perukarską, z jej narzędziami, modelami, perukami, oraz – oczywiście! – mistrzami, czyli zespołem charakteryzatorów, którzy uchylą rąbka swoich tajemnic. Jeśli często nurtowały Was pytania: czego potrzeba do wykonania makijażu teatralnego? W jaki sposób można sprawić, by dwudziestolatek zamienił się w staruszka, oraz jak długo trwa stworzenie peruki rodem z Wersalu Ludwika XVI, już niedługo nasi profesjonaliści będą mogli odpowiedzieć na te i więcej pytań.

Wraz z przewodnikiem poznamy proces powstawania charakteryzacji, jej kluczowych elementów, zobaczymy najbardziej widowiskowe realizacje, a także będziemy mieli okazję obserwować proces nakładania makijażu, peruki czy sztucznych ran. Spojrzymy na fachowe dłonie tkające peruki, prześledzimy cykl jej powstawania oraz sprawdzimy, w jakim stanie jest najstarsza peruka, która znajduje się w ponad stuletnich zbiorach teatru.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Kasie Biletowej oraz Biurze Obsługi Widzów.

Dostępne godziny pokazów: 18:00, 19:00, 20:00, 21:00.

Wydarzenie tłumaczone jest na Polski Język Migowy (PJM).

 

 

Powrót do góry