„Łabędzie" poznańskiej Opery zwyciężyły! FEDORA Audience Prize trafi do Poznania!

 

Z wielką radością informujemy, że spektakl „Łabędzie” Teatru Wielkiego w Poznaniu zdobył nagrodę publiczności FEDORA Prizes Biennale.

Oficjalne ogłoszenie wyników Biennale odbyło się w miniony piątek, w Opéra national de Paris w Palais Garnier. Nagrody były wręczone w czterech kategoriach:

- Fedora Opera Prize,

- Fedora Van Cleef & Arpels Dance Prize,

- Fedora Education Prize,

- Fedora Digital Prize.

Ogłoszono również wyniki głosowania na FEDORA Audience Prize („Łabędzie").
„Łabędzie" to spektakl teatru tańca tworzony we współpracy z tancerzami niewidomymi, słabowidzącymi oraz poruszającymi się alternatywną motoryką. Premiera odbyła się 28 października 2022 we foyer Teatru Wielkiego w Poznaniu. Do realizacji tego projektu zaprosiliśmy osoby kreatywne i twórcze, które niestety często są pomijane w procesie tworzenia i odbioru szeroko pojętej sztuki. Wspólnie stworzyliśmy taniec otwarty dla tych, którzy nie mogą zobaczyć ruchu na własne oczy. Razem podęliśmy dialog ze skodyfikowaną formą tańca klasycznego, poszerzając ją dzięki wyobraźni twórców i czyniąc bardziej dostępną. Spektakl „Łabędzie" przenosi do świata, gdzie liczy się wrażliwość, wzajemne zrozumienie, szczerość i odwaga w wyrażaniu siebie. Siła przekazu „Łabędzi" to wyjątkowi artyści, którzy tworzą spektakl. A zdobycie największej liczby głosów w głosowaniu na FEDORA Audience Prize to sukces, którego częścią jest publiczność i przyjaciele Teatru Wielkiego w Poznaniu. Bez Was to by się nie udało. Dziękujemy!

FEDORA Prizes Biennale | „Największy na świecie konkurs baletu i opery” („Das Erste – Europamagazin")

Od 2013 roku nagrody FEDORA zachęcają i inspirują utalentowanych artystów do realizowania odważnych projektów. FEDORA stwarza przestrzeń do międzynarodowej współpracy, integracji społecznej, dialogu międzykulturowego oraz promuje innowacje cyfrowe na scenie i poza nią. Jesteśmy częścią tej inicjatywy – dyr. Renatę Borowską-Juszczyńską zaproszono do grona jury FEDORA Digital Prize, a nasze projekty („Łabędzie", Next Stage „Opera matters”), pokazują, że myślimy o tym, jak działać w sposób bardziej zrównoważony, zapewniający dostępność dla wszystkich i uwzględniający rozwój technologiczny. Cieszymy się, że wspólnie zmieniamy operowy świat!

Powrót do góry