5 maja - Urodziny Moniuszki

 

Jak co roku 5 maja poznański Teatr Wielki organizuje urodziny swojego patrona. Rok temu ze względu na pandemię świętowanie przeniosło się do sieci, tym razem Urodziny Moniuszki odbędą się na żywo. Impreza rozpocznie się o 21.30 przed gmachem Teatru, na drugą grupę gości organizatorzy czekać będą godzinę później, o 22.30. W trakcie urodzin goście Jubilata poznają historię poznańskiej opery, usłyszą najpiękniejsze odgłosy dochodzące z gmachu pod Pegazem i spotkają niecodziennych gości – wszak to nocne świętowanie, może jakieś duchy skuszą się na urodzinowy tort.

Bezpłatne wejściówki dla wszystkich tych, którzy chcieliby uczestniczyć w wydarzeniu, dostępne będą od 4 maja w kasie Teatru oraz w Biurze Obsługi Widzów.

Urodziny Moniuszki to coroczne wydarzenie organizowane przez poznański Teatr Wielki dla uczczenia patrona Teatru. Moniuszko urodził się 5 maja 1819. Pierwsze Urodziny Moniuszki odbyły się w 2018 roku. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, a organizatorzy przygotowują coraz bardziej zaskakujące atrakcje. Był już koncert Chóru Dziadów i Bab, przemarsz korowodu, który prowadziła Orkiestra Dęta im. Stanisława Moniuszki, uczta w Parku im. Stanisława Moniuszki, spektakl dla najmłodszych najnajMoniuszko oraz pieczenie słodkich smakowitości na urodziny patrona.

public.common.backtop