Stefaniak Magdalena

Magdalena Stefaniak


Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu dr hab. Barbary Mądrej (dyplom z wyróżnieniem).

Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich z takimi sławami światowej wokalistyki, jak choćby Thomas Hampson, Ewa Podleś, Urszula Kryger, Matjaž Robavs czy Izabela Kłosińska. Jest laureatką szeregu konkursów wokalnych, gdzie warto wspomnieć choćby o nagrodzie Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej (VII Międzynarodowy Konkurs Wokalny Złote Głosy w Warszawie), czy obecność w półfinale prestiżowego 34. Międzynarodowego Konkursu im. Hansa Gabora Belvedere Singing Competition w Amsterdamie.

Swój debiut sceniczny odbyła na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu partią Hrabiny w operze „Le nozze di Figaro” W. A. Mozarta (dyr. Maciej Wieloch, 2013). Zaowocowało to szeregiem kolejnych kreacji scenicznych, jak choćby tytułowa partia w widowisku Alicja w Krainie Czarów G. Kaczmarka (Teatr Wielki w Poznaniu, Szkoła Baletowa A. Niedźwiedź w Poznaniu, dyr. Cheung Chau, 2014), Psyche w operze Eros i Psyche L. Różyckiego (Opera Bałtycka w Gdańsku, dyr. Rafał Kłoczko, 2015), partie Wróżki Kwiatów, Laponki i Szepczącej w widowisku Królowa Śniegu G. Kaczmarka (Teatr Wielki w Poznaniu, Szkoła Baletowa A. Niedźwiedź w Poznaniu, dyr. Cheung Chau, 2015), Musetta w La Bohème G. Pucciniego (Opera Bałtycka, dyr. Warcisław Kunc, 2016), Fruma Sara w musicalu Skrzypek na dachu J. Bocka (Teatr Wielki w Poznaniu, dyr. Aleksander Gref, 2017), czy Pierwsza Dama w spektaklu O Królestwie Dnia i Nocy i zaczarowanych instrumentach będącym adaptacją Czarodziejskiego Fletu W. A. Mozarta (Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie, Scena Kameralna im. W. Młynarskiego, dyr. Rafał Kłoczko, 2017).

Współpracowała ponadto z szeregiem zespołów, w tym m.in.: Krynicka Orkiestra Zdrojowa, Radomska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu, Sinfonietta Polonia, Teatr Wielki w Poznaniu, Opera Bałtycka, Filharmonia Poznańska, Chór Chłopięcy i Męski Poznańskie Słowiki.

Od września 2016 r. związana jest z Akademią Operową działającą przy Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

public.common.backtop