Spotkanie: Stany Zjednoczone Opery - kobiety tworzą operę


W sobotę 18 lutego o godz. 16:00 w Malarni Teatru Wielkiego w Poznaniu odbędzie się niezwykłe spotkanie z cyklu STANY ZJEDNOCZONE OPERY: KOBIETY TWORZĄ OPERĘ.

Pośród gości zasiądzie laureatka tegorocznego Paszportu Polityki – Marzena Diakun oraz kompozytorki: Elżbieta Sikora i Katarzyna Głowicka. Podczas spotkania ze swoim recitalem wystąpi niezrównana interpretatorka muzyki współczesnej Joanna Freszel.

Prowadzenie: Monika Pasiecznik i Krystian Lada
Wstęp wolny

Stany Zjednoczone Opery to nowy cykl spotkań z publicznością poświęconych aktualnemu stanowi polskiej sceny operowej. Przed każdą premierą Opery w Poznaniu, znakomici artyści, dziennikarze i naukowcy zapraszają publiczność do dyskusji na temat zagadnień związanych z operą i muzyką klasyczną we współczesnym kontekście społeczno-kulturowym. Ambicją serii jest umiejscowienie sztuki operowej na mapie aktualnych wydarzeń i trendów. Każde spotkanie poświęcone jest innemu aspektowi opery i zaprasza - obok znawców tematu - również ekspertów z innych dziedzin. Inicjatorem i kuratorem cyklu jest dramaturg Krystian Lada.


Elżbieta Sikora (fot. Łukasz Rajchert)
Joanna Freszel (fot. Anna Konieczna-Purchała)
Marzena Diakun (fot. Łukasz Rajchert)

Patron medialny wydarzeniaPowrót do góry