Koniec sezonu 2017/2018


Koncert Opera – Poznaniakom jak co roku zakończył oficjalnie sezon artystyczny 2017/2018. Tym samym nadszedł czas podsumowań. Pięć premier, przeszło kilkadziesiąt spektakli, koncerty, recitale, wydarzenia o charakterze edukacyjnym i społecznym, zarówno o zasięgu lokalnym, jak i międzynarodowym, wypełniły mijający czas. 

Za nami 5 niesamowitych premier: Rigoletto, Legenda Bałtyku, Śpiewacy norymberscy, Troja(n), Napój miłosny. Aleksandra Kurzak, jedna z najwybitniejszych sopranistek, wystąpiła z recitalem. W ramach koncertów Opera w Bazarze Poznańskim mogliśmy usłyszeć Joannę Freszel, laureatkę Paszportu Polityki. 

Po raz pierwszy w historii gmachu pod Pegazem streamingowaliśmy spektakl. Legendę Bałtyku można było oglądać na platformie Opera Vison i You Tube. 

Po 100 latach nieobecności na scenach polskich wystawiliśmy Śpiewaków norymberskich. Wagnera. Ilość recenzji po spektaklu - przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Z okazji premiery telewizja 3SAT wyemitowała reportaż o naszym teatrze 

Nasze spektakle tworzyły tak wybitne osobowości, jak: Andriy Zholdak, Robert Bondara, Marcin Bortkiewicz, Michael Sturm i Matthias Engelmann, oraz młodzi, zdolni artyści, których potencjał dostrzegliśmy, jak Viktor Davydiuk, Aleksandra Olczyk, Agnieszka Adamczak czy Jan Żądło. 

A na sam koniec 10 nominacji do Nagrody Kiepury! To był świetny sezon. Dziękujemy wszystkim, którzy uczynili go tak niesamowitym! Dziękujemy naszym Widzom!

Powrót do góry