Damian Konieczek

Damian Konieczek

 

        Studia muzyczne rozpoczął na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Andrzeja Ogórkiewicza, które kontynuował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego. Uczestnik kursów mistrzowskich J. Nesterenki, M. Fołtyn, W. Zalewskiego i in. Brał udział w konkursach wokalnych w Polsce i za granicą, m.in.: został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Adama Didura (2004), półfinalistą 25. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Belvedere w Wiedniu, otrzymał wyróżnienie i nagrodę specjalną Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków na III Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej we Wrocławiu, był także uczestnikiem V Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.

        W latach 2005-2006 był solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie zadebiutował na scenie partią Mnicha w Don Carlosie G. Verdiego w reżyserii Gianfranco de Bosio. W roku 2009 debiutował na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, występując jako Sarastro w przedstawieniu W krainie czarodziejskiego fletu wg W.A. Mozarta, rok później był Masettem w Don Giovannim Mozarta w Operze Krakowskiej. W latach 2006-2011 był solistą Opery Wrocławskiej, gdzie brał udział m.in. w realizacji opery Chopin G. Oreficego, zarejestrowanej i wydanej na płycie CD przez firmę fonograficzną DUX.

      W roku 2007 wystąpił w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo, gdzie wykonał partię basową w Requiem Mozarta z orkiestrą Sinfonia Siciliana pod dyrekcją Jana Lathama Koeniga. W roku 2013 wystąpił na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w partii Przewoźnika w Qudsji Zaher Pawła Szymańskiego w reżyserii Eimuntasa Nekrošiusa, pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego.

fot. Magdalena Ośko / Maciej Bogunia

Powrót do góry