Kobyliński Szymon

Szymon Kobyliński


Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Floriana Skulskiego. Studiował również w Conservatorio di Musica Giuseppe Verdi w Turynie, a także International Opernstudio w Hamburgu. Doskonalił swoje umiejętności na kursach uznanych pedagogów, takich jak: Claudio Desderi, Paul Esswood, Renato Bruson, Alan Titus, Tom Krause, Bonaldo Giaiotti, Andrzej Dobber, Andrzej Saciuk.

W sezonie 2009/10 zadebiutował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w operach Borys Godunow (Mitiuch) oraz Lukrecja Borgia (Don Apostolo Gazzella). Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Wrocławską i Operą Nova w Bydgoszczy, śpiewając m.in. w spektaklach La Boheme, Madama Butterfly, Tosca, Straszny dwór, Eugeniusz Oniegin, Salome, Madame Curie, La Traviata, Rigoletto, Otello, W krainie czarodziejskiego fletu. Od sezonu 2012/13 występuje w Staatsoper w Hamburgu w spektaklach: Don Giovanni, Czarodziejski flet, Wesele Figara, Lukrecja Borgia, Rigoletto, Traviata, Otello, La Boheme, La Fanciulla del West, Manon Lescaut.

Zdobywca Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Konkursu Impressio Art – Sopot 2016. Zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Ars et Gloria w Katowicach 2016. Finalista Międzynarodowego Konkursu Belvedere 2016 w Cape Town oraz Międzynarodowego Konkursu Hariclea Darclee 2010 w Braila.

Poza światem muzyki operowej znakomicie odnajduje się w repertuarze oratoryjno-kantatowym i kameralnym. Występował m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Orkiestrą Bałtyckiej Filharmonii Młodych, Orkiestrą Capella Gedanensis, Orkiestrą Polish Camerata, Orkiestrą Symfoniczną i Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Orkiestrą Filharmonii Hradec Kralove.

public.common.backtop