Klein Mario

Mario Klein

 

Urodzony w Karlsruhe w Niemczech, jest absolwentem Folkwang-Hochschule (Akademia Muzyczna) w Essen. W latach 1998-2007 był solistą teatru w Brunszwiku, następnie otrzymał angaż do teatru w Kassel, gdzie odniósł wielki sukces w roli króla Marka w Tristanie i Izoldzie oraz Gurnemanza w Parsifalu Richarda Wagnera.

W latach 2009-2011 był solistą na prestiżowym festiwalu Wagnerowskim w Bayreuth, gdzie występował w roli Hansa Schwarza w produkcji Śpiewacy norymberscy w reżyserii Katharine Wagner.

Obecnie artysta związany jest z teatrem w Regensburgu, wykonując w bieżącym sezonie role między innymi Sarastra, Króla Marka, Sparafucile i Saula.

Mario Klein ma w swoim dorobku artystycznym ponad 100 partii operowych. Jego szeroki repertuar obejmuje takie role jak: Sarastro (Czarodziejski flet), Osmin (Uprowadzenie z seraju), Komandor (Don Giovanni), Gurnemanz (Parsifal), król Marek (Tristan i Izolda), Daland (Holender Tułacz), Pogner (Śpiewacy norymberscy), Henryk Ptasznik (Lohengrin), Fasolt, Fafner (Pierścien Nibelunga), Rocco (Fidelio), Mephisto (Faust), Raimondo (Łucja z Lammermooru), Dulcamara (Napój miłosny), Don Pasquale (Don Pasquale), Don Basilio (Cyrulik sewilski), Sparafucile (Rigoletto), Ramfis (Aida) i Colline (Cyganeria).

Regularnie występuje jako solista gościnny w niemieckich teatrach operowych.

 

public.common.backtop