Antkowiak Maria

Maria Antkowiak


Urodzona 29 kwietnia 1988 roku w Poznaniu. Ukończyła I stopień Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2001 roku. W latach 2001 – 2007 uczęszczała do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. Im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie fortepianu mgr Barbary Jarantowskiej. Wtedy rozpoczęła naukę śpiewu w klasie mgr Jolanty Kajdasz. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Od 2013 uczyła się w Berlinie u sopranistki Bettiny Jensen. Aktualnie uczęszcza na kursy mistrzowskie i wciąż udoskonala swoje umiejętności.

Zadebiutowała w Teatrze Polskim w operze „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta, jako I Dama, pod batutą Adama Banaszaka. Następnie zaśpiewała również na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze „Wesele Figara” W. A. Mozarta partię Zuzanny, pod dyrekcją Macieja Wielocha. Występuje, jako Merlina w operze Domenica Cimarosy „L’impresario in augustine”. Współpracuje z KammerOper Dresden, wykonując partię Gretel w operze E. Humperdincka „Hänsel und Gretel” oraz Ännchen w „Der Freischütz” C. M von Webera. W tym sezonie wystąpi również, jako Papagena w nowej produkcji opery „Czarodziejski flet” W.A.Mozarta w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Występowała na licznych koncertach z orkiestra POSM II st. w Polsce i w Hiszpani jak z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, Orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod batutą Poula McCrisha oraz Orkiestry Filharmonii z Jeleniej Góry. Występowała jaka solistka w trasie koncertowej po Chinach z Orkiestrą symfoniczną Philadelfia Festival Orchestra z pod dyrekcją Jeda Gaylina.

Brała udział w liczynych kursach wokalnych jako czynny uczestnik, m. in. u takich śpiewaków jak: Jolanta Janucik, Carola Theil, Piotr Łykowski, Anita Garanca, Anna Jeremus-Lewandowska, Zdzisława Donat, Wiesław Bednarek, Monika Kolasa-Hladikova, Tomasz Zagórski, Jarosław Bręk, Bettina Jensen czy tenor Jaume Aragall.

Występuje na recitalach towarzyszących Międzynarodowym Konkursom Skrzypcowym. G. Ph. Telemanna w Poznaniu. Jest laureatką m.in. I nagrody na I. Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku oraz trzech nagród specjalnych, w tym za osobowość konkursu i image sceniczny. Laureatka nagrody specjalnej na II Międzynarodowym Konkursie im. J. Kiepury w Krynicy Zdrój.

Występuje na wieku Festiwalach muzycznych w całej Polsce; XII Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej „Ars Moriendi”, III Letnie Spotkanie Kamerlne Stowarzyszenia Sauerianum, Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego „Willa Wśród Róż”, Koncerty Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Nadnotecki Festiwal Muzyczny "Piękny śpiew w Starym Czarnkowie", Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Drezdenku, Letni Festiwal Muzyki w Kutnie, Międzynarodowy Festiwal „Sacrum non Profanum“ in Świnoujsciu, Królewski Salon Sztuki w Gnieźnie, Zamkowe Propozycje Kulturalne w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Współpracuje z Agencją artystyczną ZAF w Berlinie oraz International Music Agency Magadis we Włoszech.

Wystepuje z pianistką Julią Wolańską jako Duo Toccanto, koncertując w Niemczech, Hiszpani, Włoszech jak i w całej Polsce. Współpracuje również z zespołem Instrumentalnym Artes Ansemble, koncertując po całej Polsce w widowiskach muzycznych w skład których wchodzi muzyka Operowa, operetkowa i musicalowa. Należy również do Stowarzyszenia Natural Voice Perfection (NVP), propagującego naturalną technikę wokalną, zgodną z fizjologią, umożliwiającą zdrowe, skuteczne i bezproblemowe posługiwanie się głosem.

public.common.backtop