Koval Ruslana

Ruslana Koval

Urodziła w Khmelnitsky (Ukraina). Studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego w Kijowie pod kierunkiem prof. Marii Stefiuk. W 2014 r. Uzyskała tytuł magistra w dziedzinie wokalistyki.
W latach 2014–2017 była członkiem programu Młodych Artystów Teatru Bolszoj, gdzie wykonywała rolę Barbariny w „Weselu Figara”, Głos z nieba i thibault w "Don Carlo", Lisy w "Somnabula", Frasquity w "Carmen" i Brigitty w "Jolancie".

Brała udział w licznych koncertach kameralnych w sali Beethovena Teatru Bolszoj wykonując rosyjskie, francuskie i niemieckie utwory artystyczne. Repertuar artystki obejmuje również rolę "Violetty" w Traviacie, Despinę w "Cosi fan tutte", Marfę w Carskiej Oblubienicy oraz tytułową rolę w "Śnieżynce" Rimskiego-Korsakova.

W lutym 2016 roku wzięła udział – wraz z grupą młodych śpiewaków Bolszoj – w dwutygodniowym szkoleniu w Washington National Opera Domingo-Cafritz.

W kwietniu 2017 roku zadebiutowała jako Gilda w o"Rigoletcie" w Opernhaus Wuppertal pod dyrekcją Johannesa Pella w reżyserii Timofei Kulyabina.

Jest finalistką prestiżowych konkursów wokalnychtakich jak: Operalia 2017, Queen Sonja Vocal Contest 2017, czy Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki 2019.

 

fot. archiwum Artystki

public.common.backtop