Kuflyuk Stanislav

Stanislav Kuflyuk


Urodził się w Iwano-Frankowsku (Stanisławów) na Ukrainie, gdzie ukończył studia na wydziale wokalnym Akademii Sztuki. Jest zdobywcą Grand Prix w konkursie wokalistyki „Sztuka XXI wieku” w Lempala w Finlandii (2006), III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), Grand Prix i I nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu (2012).

Solista współpracuje z najważniejszymi teatrami operowymi i filharmoniami w kraju i za granicą, gdzie śpiewa tytułowe partie w Eugeniuszu Onieginie i Don Giovannim, Markiza Rodrigo di Posa w Don Carlosie, Miecznika w Strasznym Dworze, Janusza w Halce, Marcellaw Cyganerii, Figara w Cyruliku sewilskim, Sir Forda w Falstaffie, Lorda Ashtona w Łucji z Lammenmoor, Sharplessa w Madama Butterfly, Hrabiego Almavivę  w Weselu Figara. Bierze udział w wielu festiwalach, w kraju i na świecie,  m.in.: Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, Bydgoskim Festiwalu Operowym, wrocławskim Festiwalu Oper Współczesnych i Bregenzer Festspiele (2014).

Od 2015 wykonuje partię Księcia Jeleckiego w Damie pikowej na scenie  Teatru Bolszoj w Moskwie. Współpracuje także z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie wykonuje partię Miecznika w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki.

fot. Karpati & Zarewicz

Powrót do góry