Braun Ran Arthur

Ran Arthur Braun

Urodzony w Jerozolimie, Ran Arthur Braun jest jednym z najbardziej rozchwytywanych koordynatorów kaskaderskich, choreografów scen walki i ruchu scenicznego na świecie. Specjalizuje się w wydarzeniach na dużą skalę, co doprowadziło go do współpracy z największymi firmami produkcyjnymi na całym świecie, w tym również w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Ran Arthur Braun zasłynął również jako reżyser i scenograf: w 2014 r. zdobył Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury za Najlepszą Scenografię, a w 2015 r. został wybrany Reżyserem Roku za produkcję „L'enfant et les sortilèges”. Od 2017 roku jest członkiem zespołu producenckiego Dmitrija Tcherniakova. Uczy walki scenicznej w Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Centre de Perfeccionament Plácido Domingo w Walencji, Bolshoi w Moskwie i Opera Studio w Amsterdamie.

Jest laureatem nagrody Opernwelt 2022 i 2023 za produkcję roku, jako członek zespołu artystycznego Christofa Loya i Dmitrija Tcherniakova. Ran zarządza aktorami akcji dla projektów filmowych, telewizyjnych i scenicznych, a ostatnio pracował dla LucasFilms, Disney, Amazon Prime i Balich Wonder Studio.

 

Powrót do góry