Tomkiewicz Rafał

Rafał Tomkiewicz

Kontratenor

Rafał Tomkiewicz ukończył w 2018 r. klasę śpiewu prof. Artura Stefanowicza na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. W latach 2017/18 był członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów - Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim w Warszawie, kształcąc się pod kierunkiem m.in. Matthiasa Rexrotha, Hedwig Fassbender, Eytana Pessena.
W 2017 roku zdobył I nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz oraz specjalne wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Muzyki Dawnej w Poznaniu.
Zadebiutował w 2017 roku w tytułowej roli w operze Il Giasone Cavalli’ego, a następnie w 2018 roku wystąpił w roli Nino w operze Il Trespolo tutore Alessandro Stradelli, obie produkcje w Collegium Nobilium w Warszawie.
W sezonie 2018/19 artysta wystąpił m.in. w Koblencji Chichester Psalms Bernsteina, jako Tolomeo w operze Giulio Cesare Haendla w Teatrze Wielkim w Poznaniu pod dyrekcją Paula Esswooda. Kreował partię tytułową w Radamesie Eötvösa w Operze w Biel / Bienne w Szwajcarii. Wystąpił w Te Deum Teixeiry w Genewie i Lozannie, koncertowym wykonaniu i nagrał CD Il Trespolo tuttore A.Stradella na Festiwalu Barokowym Alessandro Stradella w Viterbo.
Plany artysty w sezonie 2019/20 obejmują m.in. występy na Festiwalu Oper Barokowych Dramma per Musica w Warszawie (Narciso w Agrypinie Haendla) oraz koncert duetów na Zamku Królewskim, w Theater an der Wien (Anastasio w Giustino Haendla), w Teatro Comunale w Bolzano (partia tytułowa w Radamesie Eötvösa), w Teatrze Wielkim w Poznaniu (Hamor w Jephta Haendla pod dyrekcją Paula Esswooda), w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (koncert 3 Kontratenorów), w Polskiej Operze Królewskiej (Unulfo w Rodelinda Haendla)

Powrót do góry