Cymerman Martyna

Martyna Cymerman         Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (studia I stopnia) oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (studia II stopnia). Obecnie kontynuuje naukę w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannoverze w klasie Marka Rzepki. Stałe doskonali swój warsztat wokalny pod okiem znamienitych pedagogów takich jak B. Fassbaender, A. Champert, J.P. Schulze, E. Pessen, D. Yarick-Cross, I. Kłosińska.

         Jest laureatką nagrody Grand Prix w XI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art Sopot 2014 oraz III nagrody oraz Nagrody Specjalnej za szczególne walory głosowe w IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy w Warszawie (2014).

W sezonie 2013/2014 była uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów przy Operze Narodowej – Teatrze Wielkim w Warszawie. Jest również wielokrotną uczestniczka Operowego Forum Młodych w Operze Nova w Bydgoszczy.

Współpracuje z Filharmonią Opolską, gdzie wielokrotnie występowała. W lutym 2015 roku zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Neddy w Pajacach R. Leoncavallo.

 

fot. Magdalena Ośko / Maciej Bogunia

 

Powrót do góry