Vick Graham

Graham Vick

Graham Vick - dyrektor artystyczny Birmingham Opera Company, współpracuje z najważniejszymi teatrami operowymi na świecie oraz uznanymi dyrygentami takimi jak: Muti, Levine, Haitink, Gergiev, Runnicles, Ozawa i Mehta.

Był kierownikiem produkcji w Scottish Opera (1984-1987) i Glyndebourne (1994-2000). Został wyróżniony włoską nagrodą Premio Abbiati siedmiokrotnie oraz odznaczony tytułem Chevalier de L’Ordre des Arts et des Lettres.

Jego wystawienia dzieł Wagnera obejmują “Śpiewaków norymberskich” w Londynie, “Parsifala” w Paryżu, “Tristana i Izoldę” w Berlinie oraz „Pierścień Nibelunga” w Lizbonie i Palermo. Często reżyserował też utwory Verdiego: „Makbeta” i „Otella” w La Scali, „Falstaffa” w Londynie, „Don Carlosa” w Paryżu, „Rigoletta” w Madrycie, Barcelonie i Palermo oraz Mozarta: „Czarodziejski flet” na festiwalu w Salzburgu i trylogię do librett da Ponte w Glyndebourne i Mitridate w Londynie.

Wśród dzieł, które miały swoją światową premierę w jego reżyserii znajdziemy „Outis” Luciano Berio w La Scali, „Mittwoch aus Licht” Karlheinza Stockhausena, „Wake” Giorgio Battistellego w Birmingham oraz „Morgen und Abend” Georga Friedricha Haasa w Royal Opera House Covent Garden. Jego najbliższe plany obejmują „Umarłe miasto” w La Scali, „Don Giovanniego” w Rzymie, „Semiramide” dla Rossini Opera Festival w Pesaro i „Damę pikową” w Berlinie.

Powrót do góry