Schubert Eliza

Eliza Schubert

Koncertmistrz Orkiestry Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Prowadzi również klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Jej uczniowie są laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych, kontynuują edukację na wyższych uczelniach muzycznych.
Jest zapraszana do jury ogólnopolskich konkursów oraz do prowadzenia warsztatów skrzypcowych dla uczniów i pedagogów. W październiku 2020 roku otrzymała Nagrodę Indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.
Naukę gry na instrumencie rozpoczęła w klasie skrzypiec prof. Stanisława Hajzera, następnie kontynuowała w klasie skrzypiec prof. Iwony Wojciechowskiej, prof. Michała Grabarczyka i dr. hab. (lLUB ZAPIS: dra hab.) Jarosława Żołnierczyka. Ostatni etap edukacji, studia podyplomowe o profilu solistycznym, ukończyła egzaminem Konzertexamen w klasie prof. Rosy Fain (Düsseldorf). Jest laureatką konkursów skrzypcowych.
Zainteresowanie różnorodną muzyką przyczyniło się do współpracy Elizy Schubert z orkiestrą Zbigniewa Górnego, gdzie była również solistką, a także z orkiestrą Gorana Bregovića. Była członkiem grupy pierwszych skrzypiec orkiestry Duisburger Sinfoniker oraz wielu orkiestr kameralnych w Niemczech. Jako pierwszy skrzypek wraz z kwartetem smyczkowym brała udział w nagraniu nominowanej do nagród Fryderyki płyty „Marysia – wiersze z Kazachstanu”, nagraniu płyty Justyny Szafran, także cyklu koncertów z tą artystką, koncertu „In search of the Soul of Jacques Brel” podczas Festiwalu Malta (2010 r.). Jest zapraszana do współpracy jako solistka, kameralistka i koncertmistrz. We wrześniu 2017 roku otrzymała zaproszenie do poprowadzenia jako koncertmistrz opery Eleny Langer „Figaro gets a divorce” w Grand Théâtre de Genève. Przedstawienie było transmitowane przez telewizję Arte.tv.
W 2019 roku występowała jako solistka wraz z Orkiestrą poznańskiej Opery pod batutą Maestra Gabriela Chmury.
Zaproszona do udziału jako solistka w koncertach „Gabriel Chmura in memoriam ” w 2020 roku, a w 2021 roku „Oblicza Carmen”.

Powrót do góry