Orkiestra


Orkiestra Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu to jeden z wiodących zespołów w Polsce, który współpracował z uznanymi dyrygentami, jak m.in. Walerian Bierdiajew, Jacek Kaspszyk, Tadeusz Kozłowski, Grzegorz Nowak, Andrzej Borejko czy Gabriel Chmura. Obok repertuaru operowego zespół wykonuje kompozycje współczesne, zamawiane specjalnie dla poznańskiej opery, jak i dzieła symfoniczne.

Zespół odbył wiele tournée w kraju i za granicą, m.in. w 2019 roku wykonał w Filharmonii Berlińskiej koncertową wersję Halki Stanisława Moniuszki. Występ zorganizowany z okazji Roku Moniuszki został entuzjastycznie przyjęty przez zagraniczne media i publiczność.

Muzycy poznańskiej orkiestry rozwijają swoje talenty także jako soliści oraz występują w zespołach kameralnych. Prowadzą również działalność pedagogiczną.

 

I skrzypce

  1. Eliza Schubert – koncertmistrz
  2. Sandra Haniszewska – Kubasik – koncertmistrz
  3. Magdalena Olech
  4. Maciej Piórkowski
  5. Anna Machowska – Czachor
  6. Aleksandra Lesner
  7. Piotr Kostrzewski
  8. Giedy Jędrzejczak
  9. Magdalena Pacek
  10. Patrycja Muszkieta
  11. Iwona Nowakowska
  12. Hanna Banaszak
  13. Yumi Ueno – Jurga
  14. Agata Kabacińska – Mączka

II skrzypce

  1. Dawid Fabisiak
  2. Monika Norkiewicz
  3. Bartłomiej Skorobohaty
  4. Iwona John – Skorobohata
  5. Wiesław Ziółkowski
  6. Andre Kasztelan
  7. Dawid Walczak 
  8. Joanna Modzelewska
  9. Barbara Słomian 
  10. Volha Drazhenka
  11. Agata Muchalska 

Altówki

  1. Łukasz Kierończyk
  2. Remigiusz Strzelczyk
  3. Zuzanna Ogorzelec
  4. Zuzanna Wesołowska
  5. Dominika Sikora
  6. Małgorzata Karasiewicz – Trzcińska
  7. Monika Cieślińska
  8. Julia Polowczyk – Janocha

Wiolonczele

  1. Dorota Hajzer – koncertmistrz
  2. Krzysztof  Kubasik – II koncertmistrz
  3. Jan Wójcik
  4. Marta Łupacz
  5. Andrzej Nowicki 
  6. Agata Maruszczak
  7. Aleksandra Jóźwiak

Kontrabasy

  1. Donat Zamiara 
  2. Maciej Pakuła
  3. Tomasz Grabowski
  4. Kacper Bardzki
  5. Marcin Baranowski

Harfa

  1. Paulina Kostrzewska

Flety

  1. Magdalena Ficner
  2. Sebastian Łukaszewski
  3. Maciej Piotrowski
  4. Brygida Gwiazdowska-Binek

Oboje

  1. Mariusz Dziedziniewicz
  2. Piotr Furtak 
  3. Wiesław Markowski
  4. Maria Pasternak

Klarnety

  1. Jakub Majda
  2. Sławomir Heinrychowski
  3. Tomasz Goliński
  4. Krzysztof  Mayer

Fagoty

  1. Mateusz Nowicki
  2. Dariusz Rybacki
  3. Błażej Pasternak
  4. Joanna Kołodziejska

Rogi

  1. Mikołaj Olech 
  2. Paulina Chudzyńska
  3. Miłosz Żurawicz
  4. Mirosław Sroka
  5. Joanna Mazur

Trąbki

  1. Maciej Słomian 
  2. Maciej Gwóźdź
  3. Leszek Kubiak 
  4. Henryk Rzeźnik

Puzony

  1. Zbigniew Starosta
  2. Piotr Nobik
  3. Tomasz Stanisławski 
  4. Tomasz Kaczor

Tuba

  1. Jacek Kortylewicz

Perkusja

  1. Piotr Kucharski
  2. Piotr Szulc
  3. Małgorzata Bogucka-Miler
  4. Sandra Mika
  5. Grzegorz Słomian

Instrumenty klawiszowe

  1. Krzysztof Leśniewicz

Inspektorzy Orkiestry

Błażej Pasternak  tel. 602 452 020

Dominika Sikora  tel. 605 674 277 

Kontakt mailowy inspektorotw@opera.poznan.pl 

Obsługa techniczna orkiestry 

Artur Furtacz 

Przemysław Kuczkowski 

Powrót do góry