Szukamy autora plakatu

 

Jesteś studentem / studentką Akademii Sztuk Pięknych? Chcesz stworzyć teatralny plakat? Nie boisz się opery i z rozmachem oraz radością łamiesz konwenanse. To jest konkurs dla Ciebie!

Teatr Wielki w Poznaniu ogłasza konkurs dla studentów i studentek Akademii Sztuk Pięknych oraz nauk plastycznych na plakat do opery „Albert Herring” Benjamina Brittena. Premiera spektaklu odbędzie się 24 czerwca 2022. Wyzwanie może okazać się o tyle interesujące, że twórczość Brittena nieczęsto gości na polskich scenach. Dla autora zwycięskiego plakatu przewidziana została nagroda w wysokości 2 500 złotych. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje projekty do 28 maja na adres plakat@opera.poznan.pl

Realizatorzy spektaklu – reżyserka Karolina Sofulak i dramaturg Michał Kurkowski – zachęcają: „Nie bójcie się odważnych propozycji! Niech Wasze plakaty zaskakują (nawet Was samych!). Niech przełamują konwencje i odsłaniają te wypierane oraz chowane pod warstwą zakłamanego pudru symbole, niech wyzwalają twórczy chaos! A przede wszystkim - niechaj będą dowcipne, nieraz to śmiech jest przecież ostatnią deską ratunku”.

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

Od realizatorów

Regulamin

Załączniki

 

 

Powrót do góry