Straszny dwór

Straszny dwór

 

opera w czterech aktach
libretto: Jan Chęciński

PREMIERA 9 VII 2021

 

„Pocieszenie w ciągłych porażkach” – pisał o Straszny dworze Stanisław Moniuszko w liście do swojego przyjaciela Edwarda Ilcewicza. Czym dzisiaj jest dla nas Straszny dwór? Czy nadal niesie pocieszenie, czy jest jedynie zbiorem uroczych pamiątek przeszłości? Na te pytania poszuka odpowiedzi włoska reżyserka Ilaria Lanziano, kierownictwo muzyczne nad przedstawieniem objął Marco Guidarini.

Ilaria Lanziano jest zwyciężczynią jedenastej edycji European Opera-directing Prize, międzynarodowego konkursu reżyserii operowej, której tematem był Straszny dwór. Jury doceniło koncepcję Włoszki twórczo balansującą między tradycją a nowoczesnością.

Po Halce i Parii – kolej na Straszny dwór.

 

www.ilarialanzino.com

 

chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

 

Honorowy Mecenas Spektaklu:

Nicholas Payne (dyrektor Opera Europa)

 

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

Ze względu na dynamiczną sytuacją epidemiczną bilety trafią do sprzedaży po kolejnym ogłoszeniu rozporządzenia Rady Ministrów dot. otwarcia instytucji kulturalnych w przyszłych miesiącach. W ramach poszerzania terminów otwarcia instytucji będziemy sukcesywnie dodawać kolejne spektakle do sprzedaży.

Kalendarium

19:00  
Hala AWF

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Marco Guidarini
reżyseria
Ilaria Lanzino
scenografia
Leif-Erik Heine
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
choreografia
Viktor Davydiuk
przygotowanie chóru
Mariusz Otto
współpraca muzyczna
Katarzyna Tomala-Jedynak

Obsada

Hanna
Ruslana Koval
Hanna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Jadwiga
Magdalena Wilczyńska-Goś
Jadwiga
Magdalena Wachowska
Stefan
Piotr Friebe
Stefan
Piotr Kalina
Zbigniew
Damian Konieczek
Zbigniew
Rafał Korpik
Miecznik
Stanislav Kuflyuk
Miecznik
Jerzy Mechliński
Skołuba
Damian Konieczek
Skołuba
Rafał Korpik
Cześnikowa
Anna Lubańska
Cześnikowa
Galina Kuklina
Maciej
Jaromir Trafankowski
Damazy
Bartłomiej Szczeszek
Marta
Julia Mech
Grześ
Bartłomiej Szczeszek
19:00  
Hala AWF

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Marco Guidarini
reżyseria
Ilaria Lanzino
scenografia
Leif-Erik Heine
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
choreografia
Viktor Davydiuk
przygotowanie chóru
Mariusz Otto
współpraca muzyczna
Katarzyna Tomala-Jedynak

Obsada

Hanna
Ruslana Koval
Hanna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Jadwiga
Magdalena Wilczyńska-Goś
Jadwiga
Magdalena Wachowska
Stefan
Piotr Friebe
Stefan
Piotr Kalina
Zbigniew
Damian Konieczek
Zbigniew
Rafał Korpik
Miecznik
Stanislav Kuflyuk
Miecznik
Jerzy Mechliński
Skołuba
Damian Konieczek
Skołuba
Rafał Korpik
Cześnikowa
Anna Lubańska
Cześnikowa
Galina Kuklina
Maciej
Jaromir Trafankowski
Damazy
Bartłomiej Szczeszek
Marta
Julia Mech
Grześ
Bartłomiej Szczeszek
18:00  
Hala AWF

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Marco Guidarini
reżyseria
Ilaria Lanzino
scenografia
Leif-Erik Heine
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
choreografia
Viktor Davydiuk
przygotowanie chóru
Mariusz Otto
współpraca muzyczna
Katarzyna Tomala-Jedynak

Obsada

Hanna
Ruslana Koval
Hanna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Jadwiga
Magdalena Wilczyńska-Goś
Jadwiga
Magdalena Wachowska
Stefan
Piotr Friebe
Stefan
Piotr Kalina
Zbigniew
Damian Konieczek
Zbigniew
Rafał Korpik
Miecznik
Stanislav Kuflyuk
Miecznik
Jerzy Mechliński
Skołuba
Damian Konieczek
Skołuba
Rafał Korpik
Cześnikowa
Anna Lubańska
Cześnikowa
Galina Kuklina
Maciej
Jaromir Trafankowski
Damazy
Bartłomiej Szczeszek
Marta
Julia Mech
Grześ
Bartłomiej Szczeszek
19:00  
Hala AWF

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Marco Guidarini
reżyseria
Ilaria Lanzino
scenografia
Leif-Erik Heine
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
choreografia
Viktor Davydiuk
przygotowanie chóru
Mariusz Otto
współpraca muzyczna
Katarzyna Tomala-Jedynak

Obsada

Hanna
Ruslana Koval
Hanna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Jadwiga
Magdalena Wilczyńska-Goś
Jadwiga
Magdalena Wachowska
Stefan
Piotr Friebe
Stefan
Piotr Kalina
Zbigniew
Damian Konieczek
Zbigniew
Rafał Korpik
Miecznik
Stanislav Kuflyuk
Miecznik
Jerzy Mechliński
Skołuba
Damian Konieczek
Skołuba
Rafał Korpik
Cześnikowa
Anna Lubańska
Cześnikowa
Galina Kuklina
Maciej
Jaromir Trafankowski
Damazy
Bartłomiej Szczeszek
Marta
Julia Mech
Grześ
Bartłomiej Szczeszek
19:00  
Hala AWF

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Marco Guidarini
reżyseria
Ilaria Lanzino
scenografia
Leif-Erik Heine
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
choreografia
Viktor Davydiuk
przygotowanie chóru
Mariusz Otto
współpraca muzyczna
Katarzyna Tomala-Jedynak

Obsada

Hanna
Ruslana Koval
Hanna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Jadwiga
Magdalena Wilczyńska-Goś
Jadwiga
Magdalena Wachowska
Stefan
Piotr Friebe
Stefan
Piotr Kalina
Zbigniew
Damian Konieczek
Zbigniew
Rafał Korpik
Miecznik
Stanislav Kuflyuk
Miecznik
Jerzy Mechliński
Skołuba
Damian Konieczek
Skołuba
Rafał Korpik
Cześnikowa
Anna Lubańska
Cześnikowa
Galina Kuklina
Maciej
Jaromir Trafankowski
Damazy
Bartłomiej Szczeszek
Marta
Julia Mech
Grześ
Bartłomiej Szczeszek
19:00  
Hala AWF

Realizatorzy

kierownictwo muzyczne
Marco Guidarini
reżyseria
Ilaria Lanzino
scenografia
Leif-Erik Heine
reżyseria świateł
Wiktor Kuźma
choreografia
Viktor Davydiuk
przygotowanie chóru
Mariusz Otto
współpraca muzyczna
Katarzyna Tomala-Jedynak

Obsada

Hanna
Ruslana Koval
Hanna
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
Jadwiga
Magdalena Wilczyńska-Goś
Jadwiga
Magdalena Wachowska
Stefan
Piotr Friebe
Stefan
Piotr Kalina
Zbigniew
Damian Konieczek
Zbigniew
Rafał Korpik
Miecznik
Stanislav Kuflyuk
Miecznik
Jerzy Mechliński
Skołuba
Damian Konieczek
Skołuba
Rafał Korpik
Cześnikowa
Anna Lubańska
Cześnikowa
Galina Kuklina
Maciej
Jaromir Trafankowski
Damazy
Bartłomiej Szczeszek
Marta
Julia Mech
Grześ
Bartłomiej Szczeszek
Powrót do góry