Straszny dwór - oglądaj online

Straszny dwór - oglądaj online

 

opera w czterech aktach
libretto: Jan Chęciński

 

Recenzje

Dla widzów od 16. roku życia

 

Oglądaj online za pośrednictwem OperaVision

 

Teaser

 

 Sir David Pountney – światowej sławy reżyser teatralny i operowy – rozmawia o „Strasznym dworze” z jego twórcami: reżyserką Ilarią Lanzino i scenografem Leifem-Erikiem Heine

 

Po nowatorskiej Halce i obsypanej nagrodami realizacji Parii kolej na Straszny dwór. Jak opowiedzieć historię pięknych panien z Kalinowa w epoce randek w ciemno i portali społecznościowych? Czym jest dzisiaj Straszny dwór – jedynie zbiorem bliskich sercu melodii czy dziełem, w który możemy przejrzeć się jak w soczewce? Czy można połączyć to, czego pozornie połączyć się nie da? Zmienić poglądy, porzucić przyzwyczajenia, połączyć historię i nowoczesność?

Odpowiedzi na te pytania poszuka włoska reżyserka Ilaria Lanzino. Swoją koncepcją inscenizacji Strasznego dworu podbiła serca jury prestiżowej nagrody dla młodych reżyserów – European Opera Directing Prize. Orkiestrę Teatru Wielkiego poprowadzi jeden z najwybitniejszych włoskich dyrygentów swojego pokolenia – Marco Guidarini. W partii Hanny usłyszymy dwie laureatki Międzynarodowego Konkursu Moniuszkowskiego – Rusłanę Koval i doskonale znaną poznańskiej publiczności – Małgorzatę Olejniczak-Worobiej.

 

Honorowy Mecenas Spektaklu:

Nicholas Payne (dyrektor Opera Europa)

 

Wykonania odbywają się z materiałów wykonawczych Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

 

Patronat medialny

 

 

 

 

 

 

Partner

 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Galeria

Powrót do góry