RIGOLETTO Giuseppe Verdi

RIGOLETTO Giuseppe Verdi

Bilety na pozostałe spektakle w kategorii cenowej B (20-200 zł).

 

14 kwietnia o godz. 18:00 – spektakl z audiodeskrypcją
Widzowie chcący skorzystać z audiodeskrypcji proszeni są o dokonanie bezpłatnej rezerwacji odbiorników w Biurze Obsługi Widzów: bow@opera.poznan.pl, tel. 61 85 20 825 lub 61 65 90 280

 

opera w III aktach
libretto Francesco Maria Piave
na podstawie sztuki Król się bawi Victora Hugo
premiera  13 października 2017

„Przekleństwo!” („La maledizione!”) – ostatnie słowo Rigoletta, dworskiego błazna i czułego ojca, którego flirt z władzą kończy strata ukochanej córki – najlepiej streszcza fabułę hitu Verdiego. Choć krytycy powątpiewali w powodzenie kompozycji, zrywającej ze sztywnym kanonem tworzenia, sam Verdi był przekonany, że „Rigoletto” jest jego najlepszą operą, w której walory muzyczne współgrają w pełni z dramatycznym przebiegiem akcji. 

I nie mylił się – nie ma bowiem teatru operowego, gdzie przynajmniej raz w sezonie nie rozbrzmiewają arie bezdusznego Księcia. Poznańska realizacja historii upadku Rigoletta to spotkanie uznanych w twórców: Doroty Roqueplo (kostiumy) i Pawła Dobrzyckiego (dekoracje) z debiutującym na scenie muzycznej Marcinem Bortkiewiczem (reżyseria). Paszportem do „Rigoletta” stał się dla Bortkiewicza film „Noc Walpurgii” z fenomenalną kreacją Małgorzaty Zajączkowskiej w roli żegnającej się z karierą diwy operowej. Filmowe, bliskie kinu noir elementy, wprowadził Bortkiewicz w swojej realizacji dzieła Verdiego, łącząc frywolność dworskich igraszek z buzującym od intryg podskórnym życiem dworu.

 

Trailer 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania "Zakup niezbędnych cyfrowych systemów do transmisji bezprzewodowej".

 

Informujemy, że  widoczność z miejsc na III balkonie może być ograniczona.

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

Galeria

Realizatorzy

Powrót do góry