Lekcje z Teatrem Wielkim
Lekcje z Teatrem Wielkim
Przedstawić w trakcie 45-minutowej lekcji pasję i doświadczenie, które wiąże się z zawodem solistki, tancerki, kompozytora czy charakteryzatora, to nie lada wyzwanie. Ale my lubimy wyzwania i chętnie podzielimy się z Wami wiedzą. W dodatku zrobimy to tak, że sami nie zauważycie kiedy to Wy przejmiecie pałeczkę. Jednym słowem – jeśli chcecie odkryć swoje talenty, to nasze lekcje (o śpiewie, o balecie, o improwizacji muzycznej czy o charakteryzacji) są właściwym czasem na podjęcie pierwszej próby. W tym sezonie dodajemy lekcję 0 – wprowadzenie dla tych, którzy w teatrze nigdy nie byli i potrzebują wsparcia w przełamaniu pierwszych lodów.
Wiek uczestników: 7-15 lat
Koszt: 450 zł/ grupa do 30 osób (powyżej dopłata 15zł/osoba)
Terminy ustalane indywidualnie: edukacja@opera.poznan.pl
Lekcja 1: O śpiewie, czyli jak wydobyć dźwięki i osiągnąć zamierzony efekt - Co trzeba zrobić, żeby zaśpiewać i to tak, żeby nikt nie uciekł? Zapytamy profesjonalistów o to, jak przygotowują się do występu i czy mają tremę, a nawet spróbujemy razem poćwiczyć głos.
Lekcja 2: O balecie, czyli jak nie połamać nóg – Tancerz może równać się z niejednym sportowcem pod względem sprawności i tężyzny fizycznej. Ale rzadko który sportowiec porusza się z taką gracją. W trakcie zajęć dowiemy się jak wygląda dzień osoby tańczącej w balecie i poznamy podstawowe pojęcia związane z tą sztuką. Będziemy się też trochę rozciągać – przyda się wygodne ubranie.
Lekcja 3: O improwizacji muzycznej, czyli wymyślamy co gramy – Żeby grać w orkiestrze trzeba się nieźle napracować. Kompozytor też spędza długie godziny, żeby skomponować utwór. Porozmawiamy o tym, jak to wszystko działa. Od pomysłu i pierwszej nuty do wykonania dzieła. A później spróbujemy ten proces skrócić i coś zaimprowizować.
Lekcja 4: O charakteryzacji, czyli jak zmienić piękną w bestię – Prawdziwych mistrzów możemy w teatrze spotkać nie tylko na scenie. Poznajcie tych, którzy przygotowują solistów do występu i robią to fenomenalnie – zespół pracowni charakteryzatorsko-perukarskiej. Wspólnie spojrzymy wstecz, na historię makijażu scenicznego i porównamy z tym, jak wykonujemy go dzisiaj.