Stefańska Dominika

Dominika Stefańska

mezzosopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu solowego dr hab. Bernadetty Grabias. Od 2021 roku uczestniczka Akademii Operowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, gdzie kształci swój warsztat wokalny pod okiem wybitnych pedagogów takich jak: Izabela Kłosińska, Olga Pasiecznik, Katelan Trần Terrell, Michał Biel.

W 2018 roku zadebiutowała rolą Frau Reich w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” O. Nicolaia w Teatrze Wielkim w Łodzi. Na tej scenie wykonała także partię Volpino w „Lo speziale” J. Haydna oraz wystąpiła w roli Starej Niewiasty i Marty podczas koncertowego wystawienia fragmentów opery „Straszny dwór” S. Moniuszki, w ramach obchodów roku Moniuszkowskiego w 200. rocznicę urodzin kompozytora. W 2018 roku wykonała partię Pasterza w wersji koncertowej opery „Dziecko i czary” M. Ravela na estradzie Filharmonii Łódzkiej. W 2019 roku wcieliła się w rolę Charlotte w operetce „Wielka Księżna Gerolstein” J. Offenbacha w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Solistka na festiwalach muzycznych: XI Międzynarodowego Festiwalu „Słowo i muzyka” u Jezuitów oraz 21. i 22. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Od 2021 współpracuje z Filharmonią Poznańską im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu.

Finalistka XIX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. Laureatka IV Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Bella Voce” w Busku-Zdroju, gdzie zdobyła nagrodę specjalną dla najlepszego mezzosopranu.

fot. Ewa Zaremba

Powrót do góry