Marszałek Diana

Diana Marszałek

Scenografka teatralna i filmowa. W 2005 roku ukończyła katedrę scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zrealizowała ponad 40 projektów na polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, Teatrze Powszechnym, Polskim, Ateneum oraz Polonia w Warszawie, Narodowym Litewskim Teatrze Opery i Baletu w Wilnie, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Polskim i Współczesnym we Wrocławiu, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrze Wielkim w Poznaniu i w Łodzi oraz Operze Nova w Bydgoszczy.

 

Na swoim koncie ma wiele realizacji operowych i baletowych. W Teatrze Wielkim w Łodzi stworzyła w 2014 roku scenografię do nagrodzonej Złotą Maską opery G. Rossiniego Cyrulik sewilski. W bydgoskiej Operze Nova tworzyła przestrzeń sceniczną do autorskiego baletu Roberta Bondary Zniewolony umysł na podstawie tekstu Czesława Miłosza z muzyką Philipa Glassa i Wojciecha Kilara. Wraz z Julią Skrzynecką przygotowała scenografię i kostiumy do baletu Persona Roberta Bondary w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej oraz do spektaklu Čiurlionis Giedriusa Kuprevičiusa i Roberta Bondary w Narodowym Litewskim Teatrze Opery i Baletu w Wilnie. Jest także autorką scenografii do baletu Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa w choreografii Paula Chalmera.

 

Projektuje także przestrzenie na potrzeby produkcji filmowych i reklamowych oraz wydarzeń specjalnych i koncertów. Poza kreowaniem przestrzeni, zajmuje się także projektowaniem graficznym, m.in. plakatów teatralnych oraz tworzeniem kompozycji, które nazwała biżuterią ścienną.

 

public.common.backtop