Chór Dziadów i Bab

Radość – to motto warsztatów chóralnych na ten sezon. Dlaczego? Bo śpiewanie, zwłaszcza wspólne, uwalnia endorfiny i oksytocynę. Bo nasz zespół jest pełen werwy i energii i chcemy się nią dzielić – śpiewając. Bo jak można zachować powagę szczerząc zęby, kląskając językiem i wydmuchując piękne, dźwięczne Ooooooo… w trakcie rozśpiewywania. Bo nasz repertuar będzie właśnie o tym – o radości, we wszystkich jej odmianach. Chodźcie zaśpiewać z nami!

Co to?

Jedyne w swoim rodzaju warsztaty chóralne prowadzone przez maestro Grzegorza Wierusa nazwę zaczerpnęły z jednej z pieśni Stanisława Moniuszki – „Dziad i baba”, która stała się hymnem zespołu. Chór działa od 2015 roku i każdy sezon kończy specjalnym wydarzeniem-pokazem na schodach poznańskiej opery. W swoim repertuarze posiada pieśni S. Moniuszki i najbardziej znane utwory operowe.

Dla kogo?

Dla każdej Baby i każdego Dziada od 0 do 100 lat, który ma ochotę pośpiewać. Znajomość nut i talent muzyczny nie są wymagane.

Kiedy?

UWAGA! Uprzejmie informujemy, że ze względów organizacyjnych warsztaty w sezonie artystycznym 2019/2020 rozpoczną się dopiero 11 GRUDNIA 2019 r.

W środy. Startujemy o 17.30.

Jak długo?

1 godz. 30 min

Ile kosztuje?

Wstęp bezpłatny

Zapisy oraz szczegółowe informacje:

e-mail: edukacja@opera.poznan.pl

tel. (61) 65 90 266

Powrót do góry