Srebrna Zuzanna

Zuzanna Srebrna

 

Scenograf, rzeźbiarz, kostiumograf. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom na Wydziale Rzeźby i w Katedrze Scenografii). Ma na swym koncie roczny pobyt stypendialny w Stambule, gdzie zrealizowała performance (Eglen Eylem) w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2010. Brała także udział I Międzynarodowym Sympozjum Metalu w miejscowości Karabuk.
Od 2011 współpracuje z Pawłem Passinim i założonym przez niego neTTheatre w Lublinie. Ważniejsze realizacje: Dziady (reż. P. Passini, Opolski Teatr Lalki i Aktora, 2015 – scenografia, kostiumy, lalki), The Hideout/Kryjówka (reż. P. Passini, 2014 – scenografia, lalki),Most nad doliną (reż. J. Grabowiecka, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, 2014 – scenografia, kostiumy), Gry ekstremalne (reż. J. Grabowiecka, Teatr Dramatyczny w Warszawie, 2013 – scenografia, kostiumy), Wanda (reż. P. Passini, Narodowy Stary Teatr im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, 2013, kostiumy), Morrison/Śmiercisyn (reż. P. Passini, Opolski Teatr Lalki i Aktora, 2013 – scenografia, kostiumy, lalki), Kukła. Księga blasku (reż. P. Passini, Edinburgh Fringe Festiwal, 2012 – scenografia), Tragedie antyczne (reż. P. Passini, Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2012 – scenografia, kostiumy), Słownik Chazarski. Dzieci snów (reż. P. Passini, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu, 2012 – scenografia, kostiumy), Artaud. Sobowtór i jego teatr (reż. P. Passini, Teatr Studio w Warszawie, 2011).

W latach 2010-11 współpracowała z Akademią Teatralną w Warszawie, tworząc scenografię i kostiumy do spektakli dyplomowych oraz egzaminów reżyserskich. Wybrane realizacje to: Baal (reż. J. Grabowiecka) pokazywany również na Festiwalu Młodej Reżyserii w Thalia Theater w Hamburgu, Miarka za miarkę (reż. P. Paszta), prezentowany również na Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku, Wieczór trzech króli (reż. C. Morawski) pokazywany także na festiwalu Setkání/Encounter 2010 w Brnie, Yerma (reż. P. Passini).

Dwukrotnie otrzymała Nagrodę Teatralną „Złota Maska” w kategorii Scenografia, w 2013 za scenografię do Słownika Chazarskiego i w 2014 za scenografię do spektaklu Morrison/Śmiercisyn. Za ten projekt została także wyróżniona na XX Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania”w Toruniu.

fot. M.Ośko / M.Bogunia

Powrót do góry