Zemsta nietoperza – wykonanie koncertowe

Zemsta nietoperza – wykonanie koncertowe

 

operetka w 3 aktach
libretto na podstawie sztuki Rodericha Benedixa Das Gefängnis i wodewilu Henri Meilhaca i Ludovica Halévy’ego Le Réveillon
tłumaczenie na język polski Julian Tuwim

 

BILETY W CENIE 40-130 ZŁ

 

„Zemsta nietoperza” potwierdza nader często przytaczaną myśl, iż sukces ma wielu ojców, natomiast porażka… no cóż. Lista twórców, którzy przyczynili się do powstania tej operetki wszech czasów, jest długa i brzmi, jak genealogia szlachetnego rodu. A zatem… Na początku było „Więzienie”, czyli farsa Juliusa Rodericha Benedixa, berlińskiego dramatopisarza, którą do społu Henri Mailhac i Ludovic Halèvy przetłumaczyli na francuski, doprawiając co nieco francuskim esprit, i wystawili na scenie paryskiego Palaise Royal pod tytułem – nomen omen – „Bal sylwestrowy”. Francuski szyk pasował jednak tylko w Paryżu, w Wiedniu wydał się nadto frywolny, więc impresario Max Stiener, który sztukę duetu Mailhac / Halèvy sprowadził nad piękny i modry Dunaj do Theater am Wien, miał nie lada kłopot. Tu na scenę wkracza kolejny „ojciec” sukcesu – Gustav Levy, przyjaciel Straussa, który błysnął myślą, że z „Balu sylwestrowego” trzeba zrobić libretto. Zajmuje się tym Richard Genée, dyrygent. Czasu ma mało, więc przeróbka jest miejscami niezbyt dorzeczna, ale, czy rzeczywiście należy zwracać uwagę na sens, gdy jest muzyka. A za muzykę odpowiada Johann Strauss syn.


Jeśli chcą Państwo sprawdzić, jak brzmi dzieło o tak skomplikowanej genealogii, zapraszamy 21 lutego o godz. 18:00 do teatru. Zapraszamy my i książę Orlofsky. I pamiętajmy sukces ma…

 

chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu

 

 

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę lub przyłbicę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Obsługa widowni dokona pomiarów temperatury.
  5. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowychoraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Galeria

Realizatorzy

Obsada

Kalendarium

18:00  
scena duża

Realizatorzy

dyrygent
Tadeusz Kozłowski
przygotowanie chóru
Mariusz Otto
prowadzenie koncertu
Andrzej Ogórkiewicz

Obsada

Gabriel von EISENSTEIN
Piotr Friebe
Rozalinda von EISENSTEIN
Monika Mych-Nowicka
ADELA
Barbara Gutaj-Monowid
ALFRED
Bartłomiej Szczeszek
Doktor Falke
Jaromir Trafankowski
FRANK
Rafał Korpik
ORLOFSKY
Magdalena Wilczyńska-Goś
Doktor Blind
Marek Szymański
Powrót do góry