Zastępca głównego księgowego - oferta pracy

OFERTA PRACY

na stanowisku

zastępca głównego księgowego

(miejsce pracy: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu; Poznań ul. Fredry 9)

Zadania na stanowisku:

  • wspólne z głównym księgowym prowadzenie kluczowych spraw z zakresu rachunkowości
  • dokonywanie kontroli wstępnej operacji gospodarczych na dokumentach finansowo-księgowych zgodnie z przepisami ustawy o finansach publicznych
  • zatwierdzanie płatności na dokumentach finansowo-księgowych oraz w systemie bankowości elektronicznej
  • comiesięczna analiza płynności finansowej na rachunkach bankowych ( w tym raportowanie danych głównemu księgowemu)
  • comiesięczne raportowanie głównemu księgowemu wykonania planu przychodów, kosztów, dochodów oraz wydatków
  • udział w procesach związanych z zamykaniem miesiąca ( w tym sporządzanie i analiza zestawienia obrotów i sald + weryfikacja z dowodami finansowo-księgowymi)
  • sporządzanie sprawozdań miesięcznych, kwartalnych, półrocznych i rocznych (sprawozdania budżetowe, GUS)
  • przygotowywanie raportów i analiz dla głównego księgowego na potrzeby podejmowania decyzji zarządczych
  • sporządzanie i weryfikacja rozliczeń podatkowych , deklaracji, JPK oraz zeznań podatkowych w zakresie VAT,CIT
  • monitoring terminowego fakturowania
  • monitoring bieżącego regulowania zobowiązań oraz spływu należności
  • udział w procesie sporządzania sprawozdania finansowego oraz badania sprawozdania finansowego
  • wsparcie nadzoru merytorycznego i organizacyjnego nad działem księgowości
  • nadzór nad wykonywaniem pracy podległego zespołu

Od kandydata oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego ekonomicznego (preferowana specjalizacja rachunkowość i finanse)
  • minimum 2 letniego doświadczenia na analogicznym stanowisku,
  • doświadczenia w rozliczaniu podatku VAT, ( w tym JPK), CIT
  • znajomości przepisów ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych oraz ustaw podatkowych (CIT, PIT, VAT, ordynacja podatkowa)
  • znajomości obsługi programu Optima,
  • komunikatywność, samodzielność, sprawne zarządzanie czasem, zaangażowanie

Mile widziane osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę na pełen etat,
  • Pracę w środowisku kultury
  • Pracę w międzynarodowym zespole
  • Pracę w zespole ludzi z pasją

Oferty zawierające CV, list motywacyjny oraz oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych, prosimy składać w dziale kadr Teatru w Poznaniu ul. Fredry 9, pok. – 111 lub mail kadry@opera.poznan.pl