Anna Seniuk | Wieczór w Teatrze Wielkim

Anna Seniuk | Wieczór w Teatrze Wielkim

ANNA SENIUK w monodramie WIECZÓR W TEATRZE WIELKIM wg. poematu Stanisława Balińskiego

"Wieczór w Teatrze Wielkim" w mistrzowskim wykonaniu Anny Seniuk, to poetycko-muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fana teatru ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Aktorce towarzyszy kwartet Polonika – zespół znajdujący się w ścisłej czołówce polskiej kameralistyki.

Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką.  Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. 

Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem- także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amfiteatr  i znów rozpocznie się spektakl.... 

Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: „Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej.“

Teatr Wielki Poznań, 15.10.2018

Bilety w cenie od 55 zł do 95 zł.

Do nabycia w kasach Teatru Wielkiego, Bilety24, Kupbilecik, Eventim, Ebilet oraz bezpośrednio u organizatora, tel. 534.211.337.

Fot. Jacek Poremba

Kalendarium

19:00  
scena duża
Powrót do góry