Theron Neline

Neline Theron


Uczyła się pod okiem Chrisa Alloways-Ramseya, obecnie profesora The School of Dance University of Utah, i Nadejdy Krylovej. W tym samym czasie należała do Cape of Performing Arts Company II, gdzie występowała w spektaklach klasycznych, neoklasycznych i współczesnych.
W 2014 roku wzięła udział w The World Dance Movement w Bari (Włochy), gdzie otrzymała pierwszą nagrodę, a także stypendium. W 2016 roku wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Kapsztadzie, gdzie również otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii juniorów.
Od 2017 r. do połowy 2019 r. odbyła szkolenie zawodowe w Międzynarodowej Szkole Baletowej w Brukseli pod kierunkiem Andersona Santany. W tym czasie wykreowała główną rolę w balecie „Aluminium” pod kierunkiem Rafiego Sadiego, asystenta reżysera Matsa-Eka. W 2018 roku brała udział w YAGP w Paryżu, gdzie otrzymała drugą nagrodę w kategorii tańca współczesnego i zakwalifikowała się do finału w sekcji klasycznej. Brała udział w kursach mistrzowskich w całej Europie, co pozwoliło jej na naukę różnych technik – od Williama Forsythe'a po Bournenville’a.

Powrót do góry