Theron Neline

Neline Theron

Uczyła się pod okiem mistrza baletu Chrisa Alloways-Ramseya (obecnie profesora The School of Dance University of Utah) i Nadejdy Krylovej. W tym samym czasie należała do Cape of Performing Arts Company II, gdzie występowała w spektaklach klasycznych, neoklasycznych i współczesnych.
W 2014 roku wzięła udział w The World Dance Movement w Bari we Włoszech, gdzie otrzymała pierwszą nagrodę, a także stypendium. W 2016 roku wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Kapsztadzie, gdzie również otrzymała pierwszą nagrodę w kategorii juniorów.
Od 2017 r. do połowy 2019 r. Odbyła szkolenie zawodowe w Międzynarodowej Szkole Baletowej w Brukseli pod kierunkiem Andersona Santany. W tym czasie wykreowała główną rolę w balecie „Aluminium” pod kierunkiem asystenta reżysera Matsa-Eka, Rafiego Sadiego. W 2018 roku brała udział w YAGP w Paryżu, gdzie otrzymała drugą nagrodę w kategorii tańca współczesnego i zakwalifikowała się do finału w sekcji klasycznej. Brała udział w kursach mistrzowskich w całej Europie co pozwoliło jej na naukę różnych technik, od Williama Forsythe'a po Bournenville.

Powrót do góry