Szymanowski STABAT MATER / Mahler IV SYMFONIA G-Dur

Szymanowski STABAT MATER / Mahler IV SYMFONIA G-Dur

 

Bilety w cenie 40-80zł

Aula Uniwersytecka, Wieniawskiego 1, 60-702 Poznań 

Jacek Kaspszyk – jeden z najbardziej uznanych polskich dyrygentów, laureat najważniejszych wyróżnień w świecie muzyki, dyrygujący czołowymi orkiestrami w kraju i za granicą, a od sezonu 2021/2022 I dyrygent Teatru Wielkiego – po raz pierwszy w roku 2022 poprowadzi orkiestrę poznańskiej opery. W programie IV Symfonia G-Dur Gustava Mahlera – najkrótsza, najbardziej klasyczna, zapatrzona w Mozarta i Haydna, skromnie zorkiestrowana – i dlatego najbardziej tajemnicza.

 

W drugiej części koncertu usłyszymy Stabat Mater Karola Szymanowskiego. Przejmujący utwór powstał na zamówienie Bronisława Krystalla, który chciał w ten sposób uczcić pamięć zmarłej żony Jednak znacznie ważniejszym impulsem do napisania kompozycji była inna śmierć – tragiczne odejście Alusi Bartoszewiczówny, siostrzenicy Szymanowskiego, co czyni Stabat Mater jednym z najbardziej osobistych dzieł kompozytora.

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

 

 _______________________________________________

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU DO CZASU USTANIA STANU EPIDEMII SARS-Cov-2  [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnychklauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowychoraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  5. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

 

Kalendarium

19:00  
Aula Uniwersytecka

Obsada

dyrygent
Jacek Kaspszyk
wykonawcy
chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
19:00  
Aula Uniwersytecka

Obsada

dyrygent
Jacek Kaspszyk
wykonawcy
chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
Powrót do góry