"Swans vol. 2: On Tour" w drugim etapie konkursu FEDORA – ZAPRASZAMY DO WSPARCIA!

Z ogromną radością dzielimy się wiadomością o tym, że nasz projekt „Swans Vol. 2: On Tour” znalazł się w drugim etapie międzynarodowego konkursu FEDORA. Mamy nadzieję, że będą Państwo nadal wspomagać nasze przedsięwzięcie.

Rozpoczęła się internetowa zbiórka, szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

 https://www.fedora-platform.com/funding-programmes/nominees/swans-vol-2-on-tour/563#

 

OPIS PROJEKTU:

Projekt "Łabędzie" wynika z potrzeby otwarcia budynku opery dla osób z niepełnosprawnością wzroku i jest odpowiedzią na niewielką obecność osób niepełnosprawnych w aktywnym tworzeniu profesjonalnej kultury i sztuki. Autor koncepcji - Tobiasz Berg - stworzył scenariusz warsztatów i spektaklu teatru tańca w oparciu o wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i skutecznej realizacji zadań z zakresu edukacji kulturalnej skierowanej do środowisk zagrożonych wykluczeniem, w tym osób niewidomych i słabowidzących.

 

Realizatorzy:

 

Do współpracy zaprosiliśmy osoby otwarte i kreatywne, które jednak często są pomijane przy planowaniu i realizowaniu działań kulturalnych. Wspólnie staramy się stworzyć taniec otwarty również dla tych, którzy nie mogą zobaczyć ruchu bądź baletu na własne oczy. Razem podejmujemy dialog ze skodyfikowaną formą tańca klasycznego, poszerzając ją dzięki wyobraźni twórców i czyniąc bardziej dostępną.

 

Nasi tancerze, pomimo tego, że często spotykają się z wykluczeniem, nie oczekują współczucia. Na pierwszym miejscu stawiają pasję i zaangażowanie. Pod okiem choreografa i zespołu artystycznego przygotowują spektakl, który zabierze nas w świat ich wyobrażeń i magii oraz pokaże, czym dla każdej i każdego z nich jest tworzenie spektaklu baletowego.

 

Dlaczego powinieneś wspomóc ten projekt?

 

Wspierając nasz projekt, pomożesz artystom: osobom niewidomym i słabowidzącym zaprezentować szerszej publiczności spektakl ,,Łabędzie” w czasie międzynarodowej trasy koncertową Swans vol 2: on Tour. Podczas trasy będziemy pokazać stworzony spektakl w innych miejscowościach i ponownie zbudować nowe możliwości dla naszych uczestników. Prezentacja spektaklu połączona będzie z warsztatami skierowanymi do społeczności lokalnej, podczas których uczestnicy wraz z zespołem twórczym stali się ekspertami i przewodnikami po nowych ruchach własnego "Jeziora Łabędziego".

 

Korzyści dla fundatorów:

10€ - otrzymasz specjalny certyfikat dla darczyńcy

15€ - otrzymasz specjalny certyfikat dla darczyńcy + wyjątkową wycieczkę po zakamarkach Opery Poznańskiej, do których widzowie nigdy nie dotrą

25€ - Otrzymasz specjalny certyfikat dla darczyńcy + udział jednej osoby w warsztatach baletowych + pamiątkowe zdjęcie Swans Vol. 2: On tour z aktorami i tancerzami biorącymi udział w spektaklu Łabędzie

50€ - Otrzymasz specjalny certyfikat dla darczyńcy + Plakat z dedykacją od aktorów i tancerzy + pamiątkowe zdjęcie z aktorami i tancerzami + udział 2 osób w warsztatach baletowych

100€ - Otrzymasz specjalny certyfikat dla darczyńcy + Plakat z dedykacją od aktorów i tancerzy + pamiątkowe zdjęcie z aktorami i tancerzami, specjalny certyfikat dla darczyńcy + zaproszenie dla dwóch osób na spektakl Swans Vol. 2: On tour lub inny spektakl Teatru Wielkiego

250€ - Otrzymasz specjalny certyfikat dla darczyńcy + plakat z dedykacją od aktorów i tancerzy + pamiątkowe zdjęcie z aktorami i tancerzami + zaproszenie dla dwóch osób na spektakl Swans Vol. 2: On tour lub inny spektakl Teatru Wielkiego + umieszczenie na stronie internetowej jako patrona honorowego.

500€ - otrzymasz specjalny certyfikat dla darczyńcy + Plakat z dedykacją od aktorów i tancerzy + pamiątkowe zdjęcie z aktorami i tancerzami + zaproszenie dla dwóch osób na spektakl Swans Vol. 2: On tour lub inny spektakl Teatru Wielkiego + umieszczenie na stronie internetowej jako patrona honorowego + zaproszenie na kolację z choreografem.

Powrót do góry