Robimy operę: Scenografia

Robimy operę: Scenografia

 

Robimy operę: Scenografia (dla rodzin z dziećmi w wieku 5-11 lat)

Data: 27 września 2020r. godz. 12.00 – 13.30

 

By zaistnieć, olbrzymia wyobraźnia operowych twórców potrzebuje świateł sceny.Zapraszamy osoby obdarzone nie mniejszą fantazją – DZIECI (i wspierających je opiekunów) – do stworzenia barwnego świata scenicznych dekoracji. W ruch pójdą tekturowe pudła, kolorowe papiery, tkaniny i całe mnóstwo innych skarbów,które znaleźć można w domu. Po warsztatach każda drużyna=rodzina zabierze do domu własną scenę. I to nie byle jaką, bo obrotową. Gotowi?

Prowadzenie: Julia Kosek - Autorka kostiumów, scenografii, wideo i reżyserii światła do spektakli operowych, baletowych i teatralnych. W latach 2011 - 2018 współtworzyła Teatr Automaton, odpowiadając za warstwę wizualną eksperymentalnych spektakli teatralnych. W operze zadebiutowała w 2015 roku jako autorka kostiumów do Pajaców R. Leoncavallo (Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu). Zaprojektowała kostiumy i scenografię między innymi do oper Ariodante (Warszawska Opera Kameralna) i Klothó -Thread of the Tales (29. Music Biennale Zagreb, Croatian National Theatre Ivan pl. Zajc Rijeka) oraz Ofelia (Teatr Wielki w Poznaniu), spektaklu baletowego Kafka/Schulz: objawienia i herezje (Teatr Wielki w Poznaniu) i opery dla dzieci Gwiezdnik (Scena Wspólna w Poznaniu). Ostatnio stworzyła światło i scenografię do monoopery performatywnej Entropia (CK Zamek w Poznaniu). A już 23 października zapraszamy na spektakl „Izolacja: Carmen/Don Giovanni/ Don Pasquale”, do którego Julia Kosek stworzyła scenografię i kostiumy.

 

UWAGA!

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę lub przyłbicę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  5. W dniu wydarzenia szatnia będzie nieczynna. Okrycia wierzchnie można pozostawić indywidualnie w szatni lub zabrać na widownię.
  6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Kalendarium

12:00  
Malarnia

Obsada

Prowadzenie
Julia Kosek
Powrót do góry