Robimy operę: Scenografia - ODWOŁANY

Robimy operę: Scenografia - ODWOŁANY

Robimy operę: Scenografia - warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-11 lat

Data: 22 marca 2020r. godz. 12.00 – 13.30

By zabłysnąć, olbrzymia wyobraźnia operowych twórców potrzebuje świateł sceny. Zapraszamy osoby obdarzone nie mniejszą fantazją – DZIECI (i wspierających je opiekunów) – do stworzenia barwnego świata scenicznych dekoracji z odpadów, kartonów, foli, kapsli, tkanin i innych skarbów, które znaleźć można w każdym domu. Uwaga! Świetna zabawa jest gwarantowanym efektem ubocznym naszych działań.

Prowadzenie: Julia Kosek - Autorka kostiumów, scenografii, wideo i reżyserii światła do spektakli operowych, baletowych i teatralnych. W latach 2011 - 2018 współtworzyła Teatr Automaton, odpowiadając za warstwę wizualną eksperymentalnych spektakli teatralnych. W operze zadebiutowała w 2015 roku jako autorka kostiumów do Pajaców R. Leoncavallo (Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu). Zaprojektowała kostiumy i scenografię między innymi do oper Ariodante (Warszawska Opera Kameralna) i Klothó -Thread of the Tales (29. Music Biennale Zagreb, Croatian National Theatre Ivan pl. Zajc Rijeka) oraz Ofelia (Teatr Wielki w Poznaniu), spektaklu baletowego Kafka/Schulz: objawienia i herezje (Teatr Wielki w Poznaniu) i opery dla dzieci Gwiezdnik (Scena Wspólna w Poznaniu). Ostatnio stworzyła światło i scenografię do monoopery performatywnej Entropia (CK Zamek w Poznaniu).

Cyklowi warsztatów patronuje Enea – Mecenas Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu

Co to?

Zainspirowani działaniami wokół pierwszej premiery tego sezonu zapraszamy w ciągu całego sezonu na warsztaty z upcyklingu, w trakcie których wraz z zaproszonymi artystami będziemy wytwarzać przedmioty związane z teatrem muzycznym.

Dla kogo?

Dla rodzin z dziećmi w wieku 7-11 lat

Jak długo?

Warsztat trwa 90 minut.

Ile kosztuje?

10zł/osoba (bilety do zakupu w kasie biletowej Teatru oraz na stronie www.bilety.opera.poznan.pl)

szczegółowe informacje:

e-mail: edukacja@opera.poznan.pl

tel. (61) 65 90 266

Kalendarium

12:00  
Sala Drabowicza
Powrót do góry