Requiem

Requiem

 

Bilety w cenie: 30 zł

Kościół Karmelitów w Poznaniu - Działowa 25, 61-747 Poznań

 

Najbardziej tajemnicza kompozycja Mozarta, nad której ukończeniem pracował jeszcze dwa dni przed własną śmiercią, zabrzmi w Kościele ojców Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha. Trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiednie miejsce do prezentacji tego dzieła, które od czasów powstania wzbudza kontrowersje nie tylko wśród znawców muzyki klasycznej, ale i wielbicieli popkultury.

Atmosferę wokół Requiem podgrzał niewątpliwie oscarowy „Amadeusz” Miloša Formana, w którym widz otrzymuje sugestię, iż utwór zamówił u Mozarta Antonio Salieri, dręczony chorobliwą nienawiścią do genialnego kompozytora. Prawda jest prostsza i bardziej trywialna. Requiem powstało na życzenie hrabiego Franciszka Walsegga zu Stuppach opłakującego śmierć żony. Hrabia był znany też z mniej podniosłych działań: podpisywał zamawiane u różnych kompozytorów utwory swoim nazwiskiem. Mozart pracował nad Requiem intensywnie, jednocześnie komponując Czarodziejski flet i Łaskawość Tytusa. Być może tempo i niezbyt zdrowy tryb życia przyczynił się do gwałtownego rozwoju choroby i przedwczesnej śmierci artysty. Jak podają legendy, umierał w przekonaniu, że żałobne requiem komponuje na własny pogrzeb.

 

 ____________________________________________________________

UWAGA! Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ TEATR WIELKI W POZNANIU DO CZASU USTANIA STANU EPIDEMII SARS-Cov-2  [.pdf]

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH - COVID [.pdf]

OŚWIADCZENIE WIDZA [.pdf]

 

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

  1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  2. Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  4. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowychoraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.
  5. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Kalendarium

20:00  
Kościół Karmelitów w Poznaniu

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
przygotowanie chóru
Mariusz Otto

Obsada

sopran
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
mezzosopran
Magdalena Wilczyńska-Goś
tenor
Piotr Friebe
bas
Damian Konieczek
wykonawcy
chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
20:00  
Kościół Karmelitów w Poznaniu

Realizatorzy

dyrygent
Marco Guidarini
przygotowanie chóru
Mariusz Otto

Obsada

sopran
Małgorzata Olejniczak-Worobiej
mezzosopran
Magdalena Wilczyńska-Goś
tenor
Piotr Friebe
bas
Damian Konieczek
wykonawcy
chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
Powrót do góry