Operowe kolędowanie

 

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

Operowe kolędowanie – jak zwykle wspólnie, choć tym razem w sieci. #operowekolędowanie

 


 

Na świątecznej liście przyjemności wspólne kolędowanie to jedna z najważniejszych pozycji. Co roku bilety na koncerty z repertuarem kolędowym wyprzedają się już na początku sezonu, bo to nie tylko wspaniała okazja do wspólnego muzykowania, ale i doskonała powtórka z kolędowego śpiewnika. I tym razem, pomimo pandemii, nie mogło zabraknąć kolęd w wykonaniu artystów związanych z operą, wystarczyło jedynie połączyć siły i zmienić scenę z tradycyjnej na wirtualną.

W operowym kolędowaniu wzięły udział Opera Nova w Bydgoszczy, Opera Krakowska, Opera Bałtycka, Opera Śląska, Opera Wrocławska, Opera na Zamku w Szczecinie oraz Teatr Wielki w Poznaniu. Każdy z zespołów przygotował jedną kolędę. Wszystkie połączone razem stworzyły muzyczną kartkę z świątecznymi życzeniami, by choć w ten sposób zespoły operowe mogły dotrzeć do swoich widzów.

To dzięki muzyce możemy nieść nadzieję. To ona nie stawia barier i przełamuje dystans. Niech Święta Bożego Narodzenia będą spokojne i zdrowe. Niech przyniosą nam nadzieję na zmianę i lepszy rok.

Powrót do góry