Najpiękniejsze polskie arie

Najpiękniejsze polskie arie

 

„Dzień pierwszej fortepianowej próby Halki. (… ) Najgorzej! Po próbie pokazało się, że nikt nic nie umie. Prawda, że dopiero trzy dni, jak role rozdane, i naród niemuzykalny, nut czytać nie umie. (…) Ale Bogu dzięki wszyscy bardzo życzliwi” – pisał Stanisław Moniuszko w liście do żony. Na całe szczęście od tego czasu wiele się zmieniło (choć, miejmy nadzieję, nie w kwestii życzliwości) i możemy być pewni, że dziś kompozytor nie miałby podstaw do narzekań. Arie z moniuszkowskich oper soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu wykonują wzorowo.

A i publiczność po wysłuchaniu koncertu nie raz zanuci te ukochane polskie melodie. Obowiązkowo w repertuarze musiała znaleźć się aria z kurantem, szumiące jodły, stary zegar i tabaka, czyli moniuszkowska Halka i Straszny dwór. A by udowodnić, że nie samym Moniuszką polska opera stoi – również Nowowiejski ze znakomitą Legendą Bałtyku i nurtującym wielu amantów pytaniem – „Czy ty mnie kochasz?”

 

 

Dyrekcja Teatru zastrzega możliwość zmian w repertuarze, obsadach, terminach i formie wydarzenia.

Ze względu na dynamiczną sytuacją epidemiczną bilety trafią do sprzedaży po kolejnym ogłoszeniu rozporządzenia Rady Ministrów dot. otwarcia instytucji kulturalnych w przyszłych miesiącach. W ramach poszerzania terminów otwarcia instytucji będziemy sukcesywnie dodawać kolejne spektakle do sprzedaży.

Realizatorzy

Kalendarium

19:00  
Sala Drabowicza

Realizatorzy

wystąpią:
Soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu
18:00  
Sala Drabowicza

Realizatorzy

wystąpią:
Soliści Teatru Wielkiego w Poznaniu
Powrót do góry