najnajMoniuszko - FESTIWAL MONIUSZKI 02

najnajMoniuszko - FESTIWAL MONIUSZKI 02

Bilety na spektakle w kategorii cenowej D (30 zł)

Naj naj … Moniuszko

Dawno, dawno temu (dokładnie 200 lat temu), za górami, za lasami (dokładnie w miejscowości Ubiel) urodził się Staś. Kiedy minęło trochę czasu i Staś zamienił się w Stanisława okazało się, że ma wyjątkowy talent do opowiadania historii … dźwiękami. Idąc za jego przykładem zapraszamy najmłodszych do zanurzenia się w świat operowych dźwięków, by wspólnie snuć opowieść … Będzie piano i forte, czarno i biało, ciepło i zimno…, a nawet trochę mokro.

Niech Stanisław Moniuszko stanie się dla najnajmłodszych pierwszym przewodnikiem po świecie opery!

 

Co to?

najnajMoniuszko to projekt muzyczny inspirowany muzyką Stanisława Moniuszki, dostosowany do możliwości percepcyjnych i rozwoju najmłodszego melomana. Opiera się na powtarzalności i stopniowym wprowadzaniu poszczególnych elementów tworzących muzyczną balladę – od pojedynczych dźwięków do pełnych liryzmu fraz. Śpiewowi solowemu i fortepianowi towarzyszą instrumenty perkusyjne, które w wyjątkowy sposób pobudzają wyobraźnię małego odbiorcy budując muzyczny świat pełen szumów, szmerów i szelestów.

Dla kogo?

Dla najmłodszych dzieci (w wieku od 0 do 3 lat) oraz ich rodziców, dziadków i innych opiekunów.

 

Dlaczego?

Ponieważ wierzymy, że muzyka poważna nie jest zbyt poważna, by zarazić nią najmłodsze dzieci.

 

Gdzie?

W Sali im. Wojciecha Drabowicza w Teatrze Wielkim w Poznaniu, która zostanie przystosowana do potrzeb najmłodszych i ich opiekunów. Można tu łatwo dostać się z wózkiem, rozsiąść się na drewnianym parkiecie, a także spokojnie nakarmić i przewinąć małego widza. A wszystko to w trakcie muzycznej zabawy.

 

Kiedy?

W 200 rocznicę urodzin kompozytora – 5 maja 2019 r. o godz. 11.00.

 

Jak długo?

Prezentacja muzyczna trwa 30 min. Po niej zapraszamy wszystkich do wspólnej 15 minutowej zabawy z dźwiękami.

 

Kalendarium

10:00  
Sala Drabowicza
12:00  
Sala Drabowicza
Powrót do góry