Rękoś Monika

Monika Rękoś

Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Neofilologia, specjalizacja indologia. Jeszcze podczas studiów rozpoczęła wolontaryjną współpracę z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Jako tłumacz zagranicznych reżyserów, miała okazję z bliska obserwować pracę takich artystów jak Ran Arthur Braun, Marielle Kahn, Jon R. Skulberg (Teatr ProForma), Anelia Kadieva Jonsson, czy Iwan Wyrypajew. Uczestniczyła również w warsztatach z Olivierem Fredjem.

Od 2017 r. ściśle współpracuje z reżyserem i choreografem Ranem Arthurem Braunem jako jego asystentka, inspicjent i asystent produkcji. Wspólnie zrealizowali kilka projektów w Polsce, jak i za granicą. Do ważniejszych niewątpliwie należą: “Suor Angelica” (Teatr Polski w Poznaniu), “Pory roku” Haydna otwierające Birgitta Festival 2017 w Tallinnie (Estonia), czy nagrania wizualizacji wykorzystane w operze “Il Corsaro” w reż. Nicoli Raab (koprodukcja Oper w Walencji i Monte Carlo).

W sezonie 2017 - 2018 była koordynatorką Teatru Cortiqué Anny Niedźwiedź, z którym z powodzeniem zrealizowała spektakle nie tylko w siedzibie teatru, lecz również w Teatrze Wielkim w Poznaniu i w Bydgoskiej Opera Nova.
Od zeszłego sezonu nawiązała współpracę z poznańską operą, gdzie pełni funkcję asystenta reżysera.

Powrót do góry