Mazzetto Benedetta

Benedetta Mazzetto

MEZZOSOPRAN

 

Urodzona w 1994 roku we Włoszech. W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie, a w wieku 15 – śpiewu operowego. W 2016 roku podjęła naukę w konserwatorium muzycznym w Como, gdzie pod opieką profesora Alessandra Ruffiniego obroniła licencjat z najwyższymi notami oraz uzyskała dyplom magistra ponownie uzyskując najwyższe noty i specjalne wyróżnienie. W latach 2021-2022 uczęszczała do Scuola Dell'opera del Teatro Comunale di Bologna.

 

Solistka jest finalistką wielu konkursów wokalnych, m.in.w 2020 roku wygrała Ars Magna by Omina Romana na 11. konkursie Ravello Opera Singing Competition, a w 2022 roku zwyciężyła podczas 73. edycji konkursu operowego AsLiCo (Como).

Wystąpiła podczas wielu koncertów we Włoszech i innych państwach Europy. W 2018 roku wykonała partię Aristofane w „La patienza di Socrate con due mogli" A. Draghi w Teatrze Ponchielli w Cremonie. W 2019 roku miała okazję wystąpić jako Mary w „Due Ragazzi perbene" L. Casati. Latem 2021 roku zaśpiewała rolę Carmen Gloria w „Colloquio col tango" R. de Banfielda oraz rolę Paola Isoscele w „Procedura Penale" L. Chailly. W sezonie 2021-2022 śpiewała rolę Baleny/Madre w „Acquaprofonda" G. Sollima w Teatrze Sociale w Como, Teatrze Ponchielli w Cremonie, Teatrze Valli w Reggio Emilia, LAC w Lugano (Szwajcaria), Teatrze Carcano w Mediolanie. W 2022 wykonałą partię Mrs Nolan w „The Medium" G. Menottiego w Teatrze Grande w Brescii oraz na festiwalu Estense w Varese. W październiku 2022 wykonała partię Clotilde w „Normie" Belliniego w Teatrze Grande Di Brescia, Teatrze Sociale w Como, Teatrze Fraschini w Pavia, Teatrze Ponchielli w Cremonie oraz w Teatrze w Pizie.

Powrót do góry